07/07/2022
Most Wanted 15 12 20 16 - 63 -
Los Lampriniers 8 15 11 12 - 46 -

Ένα βήμα ακόμα οι Most!

Δύο έκαναν τα ροζ φύλλα αγώνα οι Most Wanted στη σειρά με τους Los Labriniers, με το 63-46 να χωρίζει τις δύο παρέες και τους πρώτους να προκρίνονται στην επόμενη φάση των Playoff της… καλοκαιρινής Development2, με τους Bulldogs να τους περιμένουν με ανοιχτές… αγκάλες, σε ένα ζευγάρι με μοιρασμένες πιθανότητες πρόκρισης!

Οι δύο ομάδες μπήκαν με όρεξη να τρέξουν και να δώσουν γρήγορο ρυθμό στην αναμέτρηση, με τους Νιόνιοβιτς και Αναγνώστη να ξεχωρίζουν όσον αφορά το επιθετικό κομμάτι, με τους Most να κλείνουν το πρώτο δεκάλεπτο με το υπέρ τους 15-8 και τους μωβ να έχουν κάποιες… εκλάμψεις στα πρόσωπα των Γρύλλη και Αποστόλου.

Βελτιωμένοι και με τους Αντωνόπουλο και Αποστόλου σε πρώτο πλάνο, οι Labriniers προσπάθησαν να φέρουν ξανά την αναμέτρηση στα μέτρα τους. Η διαφορά κυμαινόταν ανάμεσα στους 5-7 πόντους, με τον Νικολάου να είναι ό,τι καλύτερο είχαν να επιδείξουν οι Most, για το 27-23 ως σκορ ημιχρόνου.

Ο Βασιλάκης έβαλε ένα τρίποντο και έδωσε μια… ανάσα στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι δε μπορούσαν να μειώσουν κάτω από το “φράγμα” των οχτώ πόντων, με τον Αναγνώστη να είναι γεμάτος… ενέργειά και όρεξη, με την τρίτη περίοδο να κλείνει στο 47-34 για Most.

Δεν άλλαξε κάτι στον πίνακα του σκορ στο τελευταίο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να τρέχουν με την πρώτη ευκαιρία και να… ξεμπουκώνουν, με το τελικό σκορ να είναι το 63-46 και τους Most Wanted να περιμένουν οι Bulldogs στην επόμενη φάση των playoffs της Development2, σε μια ενδιαφέρουσα σειρά αγώνων!

Betsson Mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο… πολυδιάστατος για ακόμη ένα παιχνίδι Διονύσης Διονυσόπουλος (aka Νιόνιοβιτς), με 6 πόντους, 10 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 λάθη. Από Los Labriniers ξεχώρισε ο Ανδρέας Γρύλλης με 10 πόντους, 13 ριμπάουντ, 2 ασίστ, ένα κλέψιμο, ένα κόψιμο και 2 λάθη.

Συνολικά οι γηπεδούχοι είχαν 25/52 δίποντα, 2/15 τρίποντα, 7/12 βολές, 40 ριμπάουντ, 15 ασίστ, 11 κλεψίματα, ένα κόψιμο και 10 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 16/40 δίποντα, 3/20 τρίποντα, 5/12 βολές, 39 ριμπάουντ, 11 ασίστ, 8 κλεψίματα, 2 κοψίματα και 17 λάθη.

Most Wanted (Λαγονικάκος): Ελευθεράκης 6, Διονυσόπουλος 6 (8 ασ.), Παπακωνσταντίνου, Κωνσταντίνου 16, Κάλας 3, Μήτσης 5, Αναγνώστης 13, Νικολάου 14.

Los Labriniers (Γρύλλης): Ρίζος 5, Γρύλλης 10 (13 ριμπ.), Αποστόλου 11 (13 ριμπ.), Γκόλιας 3, Βασιλάκης 6, Αντωνόπουλος 11.

Τί μας άρεσε: Άλλο ένα παιχνίδι που ο Διονυσόπουλος μόνο που δε… σκούπισε, όντας καταλυτικός σε άμυνα και επίθεση .