11/11/2023
Seattle SuperΨΩΝΙΑ 21 10 18 8 - 57 -
Efkarpia Rattlers 13 9 12 8 - 42 -

Ένταση πάθος και νίκη για τους Seattle Superψωνια!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ξεκίνησε με έντονη ανταγωνιστικότητα. Οι Seattle Superψωνια κατάφεραν να κερδίσουν το προβάδισμα με σκορ 21-13. Οι εξαιρετικές επιδόσεις των Τοπαλίδη, Γραμματίκα και Κάγκα, έκαναν τη διαφορά στο αρχικό δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Efkarpia Rattlers προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά οι Seattle Superψωνια διατήρησαν το προβάδισμα, με το σκορ να αυξάνεται σε 31-22. Οι προσπάθειες των Στούπα Βασίλη και Πούλιου, δεν ήταν αρκετές για να αντιμετωπίσουν την ισχύ των Superψωνια.

Το τρίτο δεκάλεπτο είδε τους Seattle Superψωνια να διατηρούν τον έλεγχο, καθώς το σκορ ανέβηκε στο 49-34. Οι Τοπαλίδης, Γραμματίκας και Κάγκας συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με τις επιδόσεις τους, ενώ οι Rattlers προσπαθούσαν ακόμα να βρουν τη σωστή ρυθμίση στο παιχνίδι τους κάτι που εν μέρη το είχαν καταφέρει.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Efkarpia Rattlers προσπάθησαν να επανέλθουν, αλλά ο χρόνος ήταν περιορισμένος. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με το σκορ 57-42 υπέρ των Seattle Superψωνια. Παρόλο που οι Rattlers έδειξαν αντοχή και πνεύμα αντίστασης, οι Superψωνια κατάφεραν να κερδίσουν τον αγώνα και να κατακτήσουν τη νίκη.

MVP του αγώνα είναι ο Γιώργος Τοπαλίδης ο οποίος πέτυχε 21 πόντους και πήρε 8 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Rattlers είναι ο Ιωακείμ Πούλιος ο οποίος πέτυχε Double Double καθώς είχε 12 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Seattle Superψώνια: Κάγκας 10 , Δαμιανίδης , Ιωαννίδης , Φανουλάς 1 , Νταμπούδης 3 , Γραμματίκας 10 , Τοπαλίδης 21 , Ακριτόπουλος 2 , Χατζηπουργάνης 2 , Κατσιώρας 8

Efkarpia Rattlers: Στούπας Β. 19 , Στούπας Θ. , Στίκος 2 , Στούπας Δ. 4 , Σιαμάτρας 1 , Μοσχούτης 4 , Πουλιος 12 (2) , Ζαχαρίογλου