09/04/2024
Basketόσαυροι 16 20 22 22 - 80 -
The Hoopers 14 13 13 10 - 50 -

Εντυπωσιακοί για ακόμα μία φορά οι Basketόσαυροι!

Ο αγώνας ήταν μια συναρπαστική αναμέτρηση που ξεκίνησε με έντονη ένταση και ανταγωνισμό από τα πρώτα λεπτά. Κατά το πρώτο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες ανταλλάσσουν καλάθια και η πίεση είναι υψηλή από τις δύο πλευρές. Οι καλύτεροι παίκτες των Basketόσαυρων, Χατζηϊωάννης και Αικατερίνης, επιδεικνύουν τις δεξιότητές τους και συμβάλλουν στο να διατηρήσει η ομάδα τους μια μικρή διαφορά.

Κατά τη διάρκεια του δεύτερου δεκαλέπτου, οι Basketόσαυροι επιδεικνύουν εξαιρετική απόδοση και αυξάνουν το ρυθμό τους. Με τη συνεχή συμμετοχή των Χατζηϊωάννη και Αικατερίνη, η ομάδα τους καταφέρνει να δημιουργήσει μια αξιόλογη διαφορά στο σκορ κάνοντας το 36-27, αποδεικνύοντας την τεχνική τους κατάρτιση και την ομαδική συνεργασία.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, οι The Hoopers βρίσκονται υποχρεωμένοι να αντιδράσουν έναντι της ορμητικής πίεσης των Basketόσαυρων. Παρόλο που οι Χατζηβακαλέλης και Καραγιαννιώτης προσπαθούν να ανταποκριθούν, η διαφορά στο σκορ διευρύνεται υπέρ των αντιπάλων τους, καθιστώντας δύσκολη την ανατροπή του αποτελέσματος σε αυτό το σημείο.

Το τέταρτο δεκάλεπτο βρίσκει τους Basketόσαυρους σε απόλυτο έλεγχο του αγώνα. Με την μεγάλη διαφορά στο σκορ, οι παίκτες τους μπορούν να εκφράσουν το ταλέντο τους με ελευθερία. Οι Χατζηϊωάννης και Αικατερίνης συνεχίζουν να ηγούνται, ενώ η ομάδα τους επιδεικνύει αποτελεσματική άμυνα και οργανωμένη επίθεση. Το τέλος του αγώνα βρίσκει τους Basketόσαυρους νικητές με συνολικό σκορ 80-50.

MVP του αγώνα είναι ο Βασίλειος Χατζηϊωάννης ο οποίος πέτυχε 33 πόντους και κατάφερε να κλέψει 6 φορές την μπάλα.

Άξιος αναφοράς για τους The Hoopers είναι ο Διονύσης Χατζηβακαλέλης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 15 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Basketόσαυροι: Αικατερίνης 13(3), Πρεβενάς 9(3), Ρήγας 4, Στράντζαλης 12(2), Τσιγαρίδας 3(1), Χατζηϊωάννης 33(1), Χριστοδουλίδης 6(1)

The Hoopers: Γιαγρίδης 3, Θεοδουλίδης 7(1), Καραγιαννιώτης 20(2), Σταματάκης 5, Χατζηβακαλέλης 15(1)