03/12/2023
Air Ballers - - - - - 20 -
Retrolls - - - - - - -1

Εντός τετράδας οι Air Ballers!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα φαίνεται να καθορίστηκε από τον αναπτυσσόμενο ρυθμό των Air Ballers. Οι παίκτες Παπαδόπουλος και Αργυρός έδειχναν εξαιρετική συνεργασία στο γήπεδο, δημιουργώντας ευκαιρίες για το σκοράρισμα. Ωστόσο, οι Retrolls κατάφεραν να αντιμετωπίσουν αποτελεσματικά την πρόκληση και να οδηγήσουν το πρώτο δεκάλεπτο σε μια στενή διαφορά, με σκορ 15-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Air Ballers φάνηκαν να κρατούν τον ρυθμό τους και να κυριαρχούν στο γήπεδο. Οι παίκτες Παπαδόπουλος και Αργυρός αναδείχθηκαν ως οι ηγέτες της ομάδας, σκοράροντας σε σειρά και δημιουργώντας μια σημαντική διαφορά. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με τους Air Ballers να προηγούνται με 33-22.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η ένταση ανεβαίνει καθώς και οι δύο ομάδες δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό στο γήπεδο. Οι Retrolls κατάφεραν να ανταποκριθούν στην πίεση των Air Ballers, επιστρέφοντας στον αγώνα και φέρνοντας το σκορ σε ισορροπία χάρης τους Σαμαρά και Καραγιάννη. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει ισοπαλία 43-43, υποδηλώνοντας έναν αμφίρροπο αγώνα.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Air Ballers διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και αύξησαν το προβάδισμά τους. Οι παίκτες Παπαδόπουλος και Αργυρός συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με τις επιδόσεις τους, ενώ οι Retrolls δυσκολεύτηκαν να αντιμετωπίσουν την επιθετική πίεση. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τη νίκη των Air Ballers με σκορ 60-52.

MVP του αγώνα είναι ο Βασίλης Παπαδόπουλος ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 14 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Retrolls είναι ο Δημήτρης Καραγιάννης όπου και αυτός πέτυχε Double Double με 13 πόντους και 20 ριμπάουντ.

Air Ballers: Παπαδόπουλος 14 , Αλεξανδρόπουλος 5 (1) , Αργυρός 8 (1) , Βεργίδης 3 (1) , Αβέρης 7 , Πριονας

Retrolls: Παπαδημητρίου 8 , Πανούχος , Καραγιάννης 13 (1) , Κρυστάλλης 5 , Γκουστίλης 5 , Σαμαράς 21 (6)