04/12/2023
Metal Warriors BC 13 4 13 19 - 49 -
Seattle SuperΨΩΝΙΑ 10 22 24 18 - 74 -

Έπιασαν την δεύτερη θέση οι Seattle SuperΨΩΝΙΑ!

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι Metal Warriors BC άνοιξαν το σκορ και ολοκλήρωσαν το πρώτο δεκάλεπτο με 13-10. Οι παίκτες των Metal Warriors BC, όπως οι Ανουσάκης, Φωτακάκης και Τσολακίδης, έδειξαν τις ικανότητές τους στο γήπεδο και δημιούργησαν ένα μικρό προβάδισμα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, φάνηκε η ανωτερότητα των Seattle SuperΨΩΝΙΑ, και το σκορ ξέφυγε με 17-32 υπέρ τους. Οι παίκτες των Seattle SuperΨΩΝΙΑ, όπως οι Κάγκας, Γραμματίκας και Τοπαλίδης, ήταν καθοριστικοί και ταυτόχρονα εντυπωσιακοί για την ομάδα τους. Αυτή η υπεροχή στο δεύτερο δεκάλεπτο ήταν καθοριστική για τη συνέχεια του αγώνα.

H συνέχεια είδε την ομάδα των Seattle SuperΨΩΝΙΑ να εξακολουθεί να κυριαρχεί στο γήπεδο με το σκορ να είναι 30-56. Οι Κάγκας, Γραμματίκας και Τοπαλίδης συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με την απόδοσή τους στο γήπεδο, ενώ οι Metal Warriors BC προσπαθούσαν να αντισταθούν στον πολύ δυνατό αντίπαλο.

Εν τέλη το τέταρτο δεκάλεπτο είχε ένα από τα πιο ξεκάθαρα αποτελέσματα, με την ομάδα των Seattle SuperΨΩΝΙΑ κερδίζει με 49-74. Ο αγώνας τελείωσε με το αποτέλεσμα να μην είναι αμφησβητούμενο καθώς οι Seattle SuperΨΩΝΙΑ  επικράτησαν πραγματοποιώντας μια εξαιρετική εμφάνιση.

Πολυτιμότερος παίχτης είναι ο Γεώργιος Τοπαλίδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 27 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Metal Warriors BC άξιος αναφοράς είναι ο Στέφανος Τσολακίδης ο οποίος πέτυχε 20 πόντους και μοίρασε 4 ασίστ.

Metal Warriors BC: Ανουσάκης 4, Κουπαράνης 4, Κωστάνογλου 4, Ξανθουδάκης 4, Παναγιωτίδης 4, Παπαβασιλείου 2, Παυλόπουλος, Τσολακίδης 20, Φωτακάκης 7(1)

Seattle SuperΨΩΝΙΑ: Γραμματίκας 23(2), Ιωαννίδης, Κάγκας 11(1), Καλιάτσος 5(1), Κατσιώρας 6, Μουράτης, Τοπαλίδης 27(1), Φανουλάς 2