14/01/2024
La Bola De Papel 16 11 26 14 - 67 -
Ανυπόταχτοι Γαλάτες 10 12 12 19 - 53 -

Επίδειξη δύναμης από την La Bola!

Ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι η La Bola, βρίσκοντας καλάθια σε πρωτεύοντα και δευτερεύοντα αιφνιδιασμό με τους Καραθανάση και Κιφοκέρη να έχουν από 6 πόντους ο καθένας. Σκορ πρώτου δεκαλέπτου στο 16-10.

Ανέβασαν ρυθμούς στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι με τον Λαδά να αναλαμβάνει δράση στο επιθετικό κομμάτι σκοράροντας 12 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, με το σκορ να βρίσκεται στο 27-22.

Εκπληκτικό ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο για τους γηπεδούχους, καθώς μπήκαν στο παρκέ με όρεξη να πιέσουν ψηλά και να τρέξουν το παιχνίδι. Τσούκαλης, Φλώρος και Καραθανάσης βγήκαν μπροστά και έστειλαν την διαφορά στο +19 για την ομάδα τους.

Στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού οι Ανυπόταχτοι Γαλάτες έκαναν την προσπάθεια τους να επιστρέψουν στο παιχνίδι με τους Καζάνα και Λαδά, όμως η δουλειά είχε ήδη γίνει για την La Bola, με τους γηπεδούχους να παίρνουν την νίκη με 67-53.

Betsson MVP αναδείχθηκε ο Κιφοκέρης με 12 πόντους, 9 ριμπάουντ και 1 ασίστ. Για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Καζάνας με 12 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Οι νικητές είχαν είχαν 13/20 βολές, 15/36 δίποντα και 8)28 τρίποντα, μάζεψαν 33 ριμπάουντ, μοίρασαν 12 ασίστ, έκαναν 8 κλεψίματα και 13 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 16/32 βολές, 17/41 δίποντα, 1/23 τρίποντα, μάζεψαν 40 ριμπάουντ, 9 ασίστ, έκαναν 7 κλεψίματα και 17 λάθη.

La Bola De Papel (Αβούρης): Καραθανάσης 22, Καρατζάς 2, Κιφοκέρης 12, Παληός 2, Τζαναβάρας 3, Τσουκάλης 18, Φλώρος 8

Ανυπόταχτοι Γαλάτες (Λαδάς): Diaz 4, Ανδρικόπουλος 5, Γαλάνης 2, Δούστος 4, Καζάνας 12, Καρατσαρέας 7, Λαδάς 18, Μπετχαβάς, Παπαδάκος, Τσουμπρής 1

Τι μας άρεσε: Η ένταση του παιχνιδιού!