13/09/2021
Kasonic Beers 10 11 17 16 - 54 -
Αναλώσιμοι 15 9 13 19 - 56 -

Επική ανατροπή οι Αναλώσιμοι!

Το απόγευμα της Κυριακής στον Κολωνό, σε ένα παιχνίδι που οι Kasonic Beers έδειχναν πως το καθάρισαν,οι Αναλώσιμοι έτρεξαν ένα απίστευτο 0 – 12 στα τελευταία 2 λεπτά της αναμέτρησης και επικράτησαν με 54 – 56.
Οι Αναλώσιμοι είχαν τα ηνία του αγώνα στο πρώτο δεκάλεπτο με τον Μανώλη να πετυχαίνει δύο τρίποντα και τους Γκουντόπουλο , Λιάσκα, Αντωνιάδη και Χρηστακάκο να σκοράρουν, ενώ για τους Kasonic ο Β.Ζυγούρης με 6 πόντους ήταν το πρώτο βιολί(10-15).
Το δεύτερο δεκάλεπτο κυλούσε με τους φιλοξενούμενους να κρατούν σταθερά υπέρ τους το σκορ με τρίποντο του Αντωνιάδη και Γκουντόπουλο (4), Χρηστακάκο να βοηθούν, ενώ οι Kasonic με τον Ασημακόπουλο να πετυχαίνει 6 πόντους, Γ.Ζυγούρη και Β.Ζυγούρη έμεναν κοντά(21-24).
Η τρίτη περίοδος είχε φαρδύ πλατύ γραμμένο το όνομα του Γιώργου Ζυγούρη. Ο άσος των γηπεδούχων πέτυχε 12 από τους 17 πόντους της ομάδας του που απέκτησε προβάδισμα με 38-37.Για τους φιλοξενούμενους ο Χρηστακάκος με 7 πόντους κρατούσε κοντά την ομάδα του.
Μπαίνοντας στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο Γιώργος Ζυγούρης(8) και Μάκας(6) πήραν από το χεράκι τους γηπεδούχους και τους έδωσαν σημαντικό προβάδισμα (54-44) , με δύο λεπτά να απομένουν για την λήξη του αγώνα. Ενώ όλα έδειχναν πως η υπόθεση νίκη είχε κριθεί οι Αναλώσιμοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη.Μανώλης και Γκουντόπουλος με τρίποντα, Λιάσκας με τρεις βολές, και Χρηστακάκος με 5 συνεχόμενους πόντους ισοφάρισαν 54 – 54. Οι Kasonic είχαν την τελευταία επίθεση, έχασαν την μπάλα και ο Μανώλης με λέει απ στον αιφνιδιασμό διαμόρφωσαν το τελικό 54 – 56.
Hall Of Brands MVP της αναμέτρησης αναδείχτηκε ο Σωτήρης Χρηστακάκος με 17 πόντους , 12 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Γιώργος Ζυγούρης με 27 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Οι Kasonic είχαν 23 / 67 δίποντα, 1 / 23 τρίποντα, 7 / 11 βολές, κατέβασαν 58 ριμπάουντ, μοίρασαν 10 ασίστ, έκλεψαν 7 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 14 λάθη.
Οι Αναλώσιμοι είχαν 21 / 43 δίποντα, 7 / 34 τρίποντα, 7 / 10 βολές, κατέβασαν 49 ριμπάουντ, μοίρασαν 12 ασίστ, έκλεψαν 9 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 12 λάθη.
Kasonic Beers(Γ.Ζυγούρης):Έ. Ζυγούρης 8, Γ. Ζυγούρης 27 (12ρ.), Ασημακόπουλος 7 (8ρ,4ας.), Μάκας 6( 17ρ.), Παρασκευόπουλος, Γκόνης 6(12ρ.).
Αναλώσιμοι(Νικολόπουλος): Αντωνιάδης 5, Γκουντόπουλός 12(13ρ.), Καστανιάς, Λιάσκας 6, Μανώλης 16(8ρ,5ας.), Νικολόπουλος,