63
G-vana 9 8 10 8 - 35 -
BBC 9 15 21 18 - 63 -

Επιστροφή στις νίκες για τους BBC!

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν  να έχουν σε καταπληκτική μέρα τον Ευάγγελο Σακκελαρίου , αφού  βοήθησε και στις δύο πλευρές του γηπέδου, έβγαλε σπουδαίες άμυνες ,μοίρασε ασίστ ,κυριάρχησε στα ριμπάουντ και σκόραρε σε καίρια  χρονικά σημεία τελειώνοντας την αναμέτρηση με 16 πόντους στο  ενεργητικό του.

Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα, 2-3 και 4-5, με τους γηπεδούχους να αντιδρούν κι εμένα επιμέρους 5-4 να κλείνουν την περίοδο στην απόλυτη ισορροπία με σκορ 9-9 .Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Σακελλαρίου με 4 πόντους, ενώ στην αντίπερα όχθη ακριβώς τους ίδιους είχε ο Λιάνας.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι BBC με όπλο την εξαιρετική τους άμυνα αύξησαν  διαφορά στους οχτώ πόντους, 11-19 , με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου να τους βρίσκει σε θέση οδηγού με 17-24. Πρώτος σκόρερ σε αυτό το διάστημα ήταν ο Σακκελαρίου  με 8 πόντους, ενώ ο Νικήτας είχε 4 .

Στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με το πόδι κολλημένο στο γκάζι, καθώς κυριάρχησαν σε όλα τα μήκη και πλάτη του παρκέ , έκλεψαν μπάλες ,κυριάρχησαν στους αιθέρες , έτρεξαν στον αιφνιδιασμό και σκόραραν με όλους τους πιθανούς τρόπους με τη διαφορά στο τέλος της προτελευταίας στροφή της αναμέτρησης να αγγίζει την τιμή των 18 πόντων, 27-45 . Ο Στέφος πέτυχε έξι πόντους, ενώ οι Λιάνας και Γιωργακόπουλος είχαν από 3 .

Η τελευταία στροφή της αναμέτρησης αποτέλεσε τυπική διαδικασία με τον ήχο από την κόρνα λήξης της γραμματείας  να βρίσκει τους φιλοξενούμενους να πανηγυρίζουν μία ευρεία και συνάμα δίκαιη νίκη για το πρωτάθλημα της Development 2 με σκορ 35-63.

Mvp της αναμέτρησης ήταν ο Ευάγγελος Σακελλαρίου με 16 πόντους, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο, και 10 ριμπάουντ , ενώ ο Πέτρος Νικήτας είχε 8 πόντους, 1 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Η BBC είχαν 25 /61 δίποντα, 4/22 τρίποντα, 1/6 βολές ,52 ριμπάουντ, 17 ασίστ, 12 κλεψίματα, 1 κόψιμο και 11 λάθη, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν 11 /45 δίποντα , 3 /13 τρίποντα, 4/14 βολές, 43 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 10 κλεψίματα, δύο κοψίματα και 15 λάθη .

G-Vana(Τριανταφύλλου):Νικήτας 8 , Γεωργακόπουλος 5 , Πυλαρινός 2 , Μπαρμπέρης 3 , Ψωμιάδης , Νταής 3 , Λιάνας 11.

BBC(Κρόκος)Παυλόπουλος  5 , Βάγιας 10 , Κρόκος 6 , Στέφος 8 , Ζαγορίτης 9 , Πέτσας 6 , Σακκελαρίου 16 , Πολύζος , Δάλλας 3 .

Τι μας άρεσε :Η απόδοση των νικητών καθ’όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης !