22/02/2024
Salo Nics 25 15 17 20 - 77 -
Δεν έχει 17 19 14 20 - 70 -

Επιστροφή στις νίκες για τους Salo Nics!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ξεκίνησε με μια έντονη επίθεση από την ομάδα των Salo Nics. Οι παίκτες των Salo Nics, με κορυφαίους τους Γιώργο Πατικα, Τέγος και Λιούκας, κατάφεραν να σκοράρουν αρκετούς πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο, παρά την άμυνα των Δεν Έχει, με κορυφαίους τους Γιαννακούδη και Μυλωνά. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με τους Salo Nics να προηγούνται με 25-17, δείχνοντας πόσο ανταγωνιστικός ήταν ο αγώνας.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Δεν Έχει προσπάθησαν να ανακτήσουν το προβάδισμα, με τους Γιαννακούδη και Μυλωνά να κάνουν εξαιρετική δουλειά στην επίθεση και την άμυνα. Ωστόσο, οι Salo Nics δεν έμειναν πίσω, με τους Γιώργο Πατικα, Τέγος και Λιούκας να συνεχίζουν να κάνουν εξαιρετική δουλειά στην επίθεση και να προσπαθούν να κρατήσουν το προβάδισμα. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με τους Salo Nics να προηγούνται με 40-36, δείχνοντας πόσο σφιχτός και ανταγωνιστικός ήταν ο αγώνας.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν κρίσιμο για τις δύο ομάδες. Οι Salo Nics προσπάθησαν να κρατήσουν το προβάδισμα. Από την άλλη πλευρά, οι Δεν Έχει δεν έμειναν πίσω, με τους Γιαννακούδη και Μυλωνά να προσπαθούν να κρατήσουν την ομάδα τους μέσα στο παιχνίδι. Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με τους Salo Nics να προηγούνται με σκορ 57-50.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο κρίσιμο για τις δύο ομάδες. Οι Salo Nics προσπάθησαν για ακόμα μια φορά να κρατήσουν το προβάδισμα τους. Με μια μάχη στα τελευταία λεπτά οι Salo Nics άντεξαν και πήραν στο τέλος την νίκη με σκορ 77-70.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Φίλιππος Τέγος ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 16 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Δεν Έχει είναι ο Δημήτρης Γιαννακούδης ο οποίος πέτυχε 35 πόντους και μοίρασε 4 ασίστ.

Salo Nics: Λιούκας 16 , Τσούγκας , Τάσσιος , Στεργιόγλου 2 , Κεπαπτσόγλου , Τέγος 16 (1) , Γκόζης 2 , Τέντσος 11 (3) , Πατίκας Δ. , Πατίκας Γ. 18 (4) , Σπανός 12 (1)