29/03/2022
Chicago Hulks 13 17 14 19 - 63 -
Frigo Driver 10 18 5 12 - 45 -

Επιστροφή στις νίκες οι Chicago Hulks!

Το απόγευμα της Κυριακής 27 Μαρτίου στο Μενίδι, οι Chicago Hulks πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο, εκμεταλλεύτηκαν την ταχύτητα των παικτών τους και επιβλήθηκαν με 63 – 45 απέναντι στους Frigo Driver.

Το παιχνίδι ήταν γρήγορο και ισορροπημένο στην πρώτη περίοδο, με τους Hulks να έχουν μικρό προβάδισμα 13 – 10. Οι γηπεδούχοι είχαν πλουραρισμό στην επίθεση, με τον Παπαγιαννάκο να ξεχωρίζει με 4 πόντους, ενώ τους φιλοξενούμενους κρατούσαν κοντά, Μιχαλακάκος και Νικόλτσος από 4 πόντους έκαστος.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Hulks πήραν τον έλεγχο του αγώνα και με πρωταγωνιστή τον Νάσου με 10 πόντους , ξέφυγαν με 9. Μετά το πεντάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το παιχνίδι και με το δίδυμο Μιχαλακάκου με 7 και Μαγουλά με 6 πόντους , να οδηγούν στην επίθεση, μείωσαν στο τέλος του ημιχρόνου 30 – 28.