13/01/2024
Beerokoillers 16 7 10 15 - 48 -
Airμπωλ 8 18 28 13 - 67 -

Επιστροφή στα ροζ οι Airμπωλ!

Το πρώτο δεκάλεπτο αποτέλεσε το μοναδικό στο που επικράτησαν οι γηπεδούχοι, καθώς το κέρδισαν με το επιμέρους 16-8. Ο ηγέτης των Beerokoillers ήταν με μία λέξη εκπληκτικός, αφού έκλεισε την περίοδο με οκτώ πόντους, πέντε ριμπάουντ, μία ασίστ και ένα κλέψιμο. Στο αντίπαλο στρατόπεδο ο  Μουσταφέρης αποτέλεσε τον πρώτο σκόρερ με 4 πόντους.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ξύπνησαν από το αγωνιστικό λήθαργο το οποίο βρέθηκαν, έπαιξαν εξαιρετική άμυνα περιόρισαν τον αντίπαλο τους στους εφτά πόντους και με τους φοβούνται λάκκο και τζούρα να πραγματοποιούν εξαιρετική εμφάνιση οδηγήθηκαν στην ανάπαυλα στο συν τρία με σκορ 23-26.

Το τρίτο κομμάτι της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο και με τον Βουτσελάκο σε εκπληκτική αγωνιστική κατάσταση, αλλά και τους Δαλίτσικα, Κόππολα και Κυριάκο να τον ακολουθούν σε απόδοση έκλεισαν την προτελευταία στροφή σε θέση οδηγού με σκορ 33-54!

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με το τέλος του παιχνιδιού να βρίσκει τους φιλοξενούμενους να πανηγυρίζουν μια σπουδαία νίκη με σκορ 48-67!

Betsson MVP ο Κωνσταντίνος Βουτσελάκος με 25 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ στην αντίπερα όχθη ο Κωνσταντίνος Παγίδας είχε 19 πόντους, 4 ριμπάουντ και  1 ασίστ.

Οι νικητές είχαν 20/50 δίποντα, 7/13 τρίποντα, 6/9 βολές, 34 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 8 κλεψίματα, 1 κόψιμο και 5 λάθη, ενώ οι ηττημένοι είχαν 16/37 δίποντα, 4/16 τρίποντα, 4/7 βολές, 32 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα, 4 κοψίματα και 10 λάθη.

Beerokoillers(Μανδηλαράς): Καλαμαράς 2, Καμουλάκος 2, Κατσίκης 2, Μανδηλαράς 8, Παγίδας 19, Ρηγάτος 9, Ψεματίκας 6.

Airμπώλ(Ψύκος/Μπιλάλης): Βουτσελάκος 25, Δαλίτσικας 9, Κόππολα 7, Κυριάκος 6, Μουσταφέρης 6, Μπιλάλης, Ντζούρας 12, Οργίνος 2, Παπαδάκης.

Τι μας άρεσε: Το επιθετικό βράδυ των νικητών !