13/12/2022
RBD Gipsy Blinders 11 10 7 17 - 45 -
RBD Bear 365 14 9 11 14 - 48 -

Επιστροφή στις νίκες για την Bear 365!

Οι Gipsy Blinders υποδέχθηκαν τους Bears 365 στο κλειστό του Αγίου Νικολάου . Οι Gipsy Blinders ξεκίνησαν καλύτερα σε σχέση με τον αντίπαλο τους στο πρώτο δεκάλεπτο , όμως , οι Bears 365 ήταν οι πρωταγωνιστές στο υπόλοιπο του αγώνα , παίρνοντας την νίκη με σκορ 45-48.

Στο ξεκίνημα της πρώτης περιόδου οι Gipsy Blinder με τον Ζένο να έχει 5 πόντους , μπήκαν με ρυθμό , παίρνοντας την διαφορά από τον αντίπαλο τους .Οι Bear365 με τον Κοντογεώργη να έχει 6 πόντους  , πριν το τέλος του δεκάλεπτου βρήκαν τα πατήματα τους μειώνοντας την διαφορά με σκορ 11-14.

Στη  δεύτερη περίοδο Bears 365 με τον Μαυρομάτη να έχει 5 πόντους  , έφεραν το παιχνίδι στα μέτρα τους , φτάνοντας στο +7. Οι Gipsy Blinders με τον Πασχαλάκη να έχει 6 πόντους  , κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά , πηγαίνοντας στο ημίχρονο με σκορ 21-23.

Στην τρίτη περίοδο οι Bears 365 με τον Σολδάτο να έχει 5 πόντους , διαχειρίστηκαν την διαφορά που είχαν χτίσει στα προηγούμενα δεκάλεπτα , κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 28-34. Καλύτερος για τους Gipsy Blinder o Ζένο με 3 πόντους .

Στην τέταρτη περίοδο οι Gipsy Blinders με τον Μπερζελέα να έχει 6 πόντους , πλησίασαν στον πόντο και παραλίγο να κλέψουν την νίκη από τους φιλοξενούμενους τους , όμως , οι Bears 365 με τον Κοντογεώργη να έχει 4 πόντους  , κατάφεραν με ηρεμία και σωστή τακτική , να φύγουν από το κλειστό του Αγίου Νικολάου νικητές , με σκορ 45-48 .

Betsson mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Χαράλαμπος Κοντογέωργης  με 14 πόντους ,  6 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο  ενώ για τους ηττημένους ο Νίκος Πασχαλάκης   είχε 14 πόντους , 9 ριμπάουντ και  2 ασίστ  .

Oι Gipsy Blinder είχαν 7/13 βολές , 10/38 δίποντα , 6/26 τρίποντα , 40 ριμπάουντ , 10 ασίστ και 6 κλεψίματα. Οι Bear 365 είχαν 12/27  βολές , 15/35  δίποντα , 2/22  τρίποντα , 36 ριμπάουντ, 10 ασίστ και  9  κλεψίματα .

Gipsy Blinders (Μπερζελέας): Προκοπίου 7 (2), Γεωργούλας , Λαρίσης 2 ,Ζενος 10(2) , Ζέρβας  ,  Μπερζελέας 6 (2), Λάμπος 2 , Πασχαλάκης 14 , Πολίτης 4 , Πιπιλής  , Μπακογιάννης .

Bear 365(Μαυρομάτης): Κουμάσης , Κουτζαμάνης , Κοψιδας  Τ. ,Λάζαρης  , Μαυρομάτης 6 (1) , Σολδάτος 9 (1), Τσιριμπάσης 8 , Πετρόπουλος 3 , Κοντογεώργης 14 , Ροντογιαννης 8  .

Τι μας άρεσε : To τελευταίο δεκάλεπτο όπου και οι δύο ομάδες τα έδωσαν όλα για την νίκη!