25/10/2022
Remal Madri 10 7 4 4 - 25 -
Mandra Heat 18 14 16 20 - 68 -

Επιστροφή στις νίκες για την Madra Heat!

Εύκολη νίκη με επιβλητική εμφάνιση έκαναν οι Mandra Heat εναντίον της Remal Madri, επιστρέφοντας στις νίκες μετά το στραβοπάτημα που είχαν στον προηγούμενο αγώνα από την Lasson στο πρωτάθλημα της Development League .

Οι ομάδες ξεκίνησαν με αρκετή όρεξη το παιχνίδι και πήγαιναν χέρι χέρι ,αυτό όμως άλλαξε στα τελευταία λεπτά και η Madra Heat με τον Ελευθεριάδη να έχει 11 πόντους  ,πήρε μικρό προβάδισμα κλείνοντας με σκορ 10-18 . Για την Remal Madri ξεχώρισε ο Δαβιδέλης με 3 πόντους.

Στην δεύτερη περίοδο η Mandra Heat με τον Μώλο να σκοράρει 5 πόντους συνέχισε να έχει  τον απόλυτο έλεγχο στο παιχνίδι. Η Remal Madri με τον Δαβιδέλη να έχει 3 πόντους ,  είχε καλή λειτουργία στην άμυνα ,όμως δεν ήταν εύστοχη στην επίθεση πηγαίνοντας στο  πρώτο ημίχρονο με σκορ 17-32.

Στην τρίτη περίοδο η Mandra Heat με τον Γιαννακή 7 πόντους ,  ήταν καταπληκτική σε άμυνα και επίθεση , δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στην Remal Madri , κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 21-48. Τα δύο καλάθια για την Remal Madri πέτυχε ο Ναυπλιώτης και ο Δαβιδέλης

Η Remal Madri με τον Νικάκη και Ναυπλιώτη να έχουν από 2 πόντους , έδειχνε  στο τέταρτο δεκάλεπτο να έχει  αποδεκτή την ήττα της . Η Mandra Heat με τον Μπιτζιλέκη να σκοράρει 9 πόντους πήραν την νίκη με τελικό σκορ 25-68 .

Bettson Mvp της αναμέτρησης ήταν ο Μώλος , με 10 πόντους, 14 ριμπάουντ , 2 κλεψίματα  και 8 ασίστ . Από τον Mandra Heat ξεχώρισε ο Ναυπλιώτης , με 8 πόντους, 10 ριμπάουντ

Η Remal Madri είχε 8/39 δίποντα , 3/30 τρίποντα , 43 ριμπάουντ , 5 ασίστ και 6 κλεψίματα Η Mandra Heat είχε 21/46 δίποντα , 7/27 τριποντά , 5/14 βολές , 55 ριμπάουντ , 23 ασίστ και 11 κλεψίματα

Remal Madri (Κουσιορής): Πρίφτης 3(1), Δαβιδέλης 6 (2), Πίτσικος , Ναυπλιώτης 8 , Κουσιορής , Νικάκης 4 .

Mandra Heat (Τσιλίωνης): Γιαννακής 14 (2),  Δρίβας 8, Καζαντζίδης 4, Μπιτζιλέκης 12 (4), Μώλος 10, Τσιλίωνης 8 , Μανήσαλης 4, Ελευθεριάδης 15 (2) .

Τι μας άρεσε :  Το ευχάριστο κλίμα και από τις δύο ομάδες .