30/04/2024
Metal Warriors BC 19 19 20 15 - 73 -
Abalencia CB 20 21 17 10 - 68 -

Έσπασαν το ρόδι οι Metal Warriors BC!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έντονη ανταγωνιστικότητα και ενέργεια από τις δύο ομάδες. Οι καλύτεροι παίχτες των Metal Warriors BC, Τσολακίδης και Ανουσάκης, προσπάθησαν να αντιμετωπίσουν τους Γλιάτη και Κωνσταντινίδη των Abalencia με ενέργεια και αποφασιστικότητα. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Abalencia να προηγούνται με σκορ 19-20, δείχνοντας την ανταγωνιστικότητά τους στο παιχνίδι.

Κατά το δεύτερο δεκάλεπτο, η μάχη στο γήπεδο συνεχίστηκε με την ίδια ένταση. Οι Metal Warriors BC προσπάθησαν να αντιμετωπίσουν την επιθετική πίεση των Abalencia, με τους Τσολακίδη και Παναγιωτίδη να προσπαθούν να οδηγήσουν την ομάδα τους στην ανατροπή του αποτελέσματος. Ωστόσο, οι Abalencia διατήρησαν το προβάδισμα και έφτασαν στο ημίχρονο με προβάδισμα στο σκορ 38-41.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, οι Metal Warriors BC επέδειξαν σημάδια βελτίωσης και αποφασιστικότητας. Οι Τσολακίδης και Μανθούδης ηγήθηκαν της ομάδας τους σε μια εντυπωσιακή επίθεση, καταφέρνοντας να ανατρέψουν το αποτέλεσμα υπέρ των Metal Warriors BC. Μετά από ένα εντυπωσιακό τρίτο δεκάλεπτο, οι Metal Warriors BC κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο σκορ σε 58-58, βάζοντας έτσι δύσκολα στους Abalencia BC.

Κατά το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Metal Warriors BC κατάφεραν να πάρουν και να διατηρήσουν το προβάδισμα τους στο παιχνίδι. Οι Τσολακίδης και Βασιλειάδης συνέχισαν να είναι κομβικοί παίχτες για την ομάδα τους, ενώ η άμυνά τους ήταν ανίκητη. Παρά τις προσπάθειες των Γλιάτη και Κωνσταντινίδη των Abalencia BC, οι Metal Warriors BC κατέληξαν νικητές με σκορ 73-68, αποδεικνύοντας τη δύναμη και την αντοχή τους στον αγώνα.

Metal Warriors BC: Ανουσάκης 6, Βασιλειάδης 12, Κουπαράνης, Μανθούδης 9, Παναγιωτίδης 8, Σιώμος 4, Τσολακίδης 24, Φωτακάκης 10(1)

Abalencia BC: Γλιάτη 18(3), Κουλακιώτης 14(2), Κωνσταντινίδης 18(2), Σαπουρίδης, Συρανίδης 3, Φιλέλης 15(1)