50
86ers 19 10 14 7 - 50 -
Salonica Titans 13 17 19 14 - 63 -

Έσπασαν το ρόδι οι Salonica Titans!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με μια σφιχτή μάχη, καθώς οι Salonica Titans βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 19-13 από τους 86ers. Οι προσπάθειες των Δελανδρέα και Αξά των Salonica Titans ήταν εντυπωσιακές, αλλά οι 86ers κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα με μια μικρή διαφορά στο σκορ.

Στο ίδιο μήκος κύματος και η δεύτερη περίοδος του παιχνιδιού καθώς οι δύο ομάδες πάλευαν χέρι χέρι για το προβάδισμα στο σκορ. Όμορφες συνεργασίες και φάσεις εκατέρωθεν . Σκορ περιόδου 10-17 υπέρ των Salonica Titans οι οποίοι κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή στο σκορ πριν από το ημίχρονο του αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Salonica Titans μπήκαν με το πόδι στο γκάζι και κατάφεραν να κάνουν ένα μικρό σερί με τον Δελανδρέα, τον Αξά και τον Καλογήρου να αποτελούν μόνιμες πηγές απειλών για το αντίπαλο καλάθι. Οι 86ers βρήκαν σκορ στο πρόσωπο του Ρικούδη και του Φραγγή, όμως πλήρωσαν την κακή αμυντική τους λειτουργία και έτσι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 43-49.

Στην τέταρτη περίοδο οι 86ers προσπάθησαν να μειώσουν την διαφορά με τα μεγάλα καλάθια του Φραγγή, όμως οι Salonica Titans έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφεραν να διατηρήσουν την διαφορά που έχτισαν και να πάρουν την νίκη με το τελικό 50-63.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Ιωάννης Δελανδρέας ο οποίος πέτυχε Double Double με 14 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Για τους 86ers ξεχώρισε ο Ιωάννης Φραγγής ο οποίος πέτυχε 11 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

86ers: Γερολυμάτος 6, Γρημπυλάκος 2, Καλιάτσος 2, Καρακώστας 2, Μουτσέλης 4, Ρικούδης 12(2), Συμεωνίδης, Τζόκας 3(1), Φραγγής 11(3), Χαρισμιάδης 8

Salonica Titans: Αξάς 13(1), Βανδήρας 4, Βασιλειάδης 8, Δελανδρέας 14, Καλαθάς 4, Καλογήρου 8, Λάππας 6, Σαρασίτης 6(2)