01/05/2024
Sintrim Team 17 13 16 14 - 60 -
Big Babes 21 30 10 13 - 74 -

Έτοιμοι για τα ημιτελικά οι Big Babes!

Ο αγώνας ήταν μια συναρπαστική αναμέτρηση που ξεκίνησε με έντονη ένταση και ανταγωνισμό από τα πρώτα λεπτά. Κατά το πρώτο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες ανταλλάσσουν καλάθια και η πίεση είναι υψηλή από τις δύο πλευρές. Οι καλύτεροι παίκτες των Big Babes, Τερζίδης Νικόλαος και Παουλεάνου, επιδεικνύουν τις δεξιότητές τους και συμβάλλουν στο να διατηρήσει η ομάδα τους μια μικρή διαφορά.

Κατά τη διάρκεια του δεύτερου δεκαλέπτου, οι Big Babes επιδεικνύουν εξαιρετική απόδοση και αυξάνουν το ρυθμό τους. Με τη συνεχή συμμετοχή των Τερζίδη Νικόλα, Ιατρίδη και Παουλεάνου, η ομάδα τους καταφέρνει να δημιουργήσει μια αξιόλογη διαφορά στο σκορ, αποδεικνύοντας την τεχνική τους κατάρτιση και την ομαδική συνεργασία διαμορφώνοντας κατ΄ αυτό τον τρόπο το σκορ ημιχρόνου σε 30-51.

Καθώς προχωρούσαμε προς το τρίτο δεκάλεπτο, η Sintrim Team προσπάθησε να αντισταθεί στην πίεση των Big Babes. Οι παίχτες της Sintrim Team, Σαλαβάτης και Λιάτσικος, έδειξαν αντοχή και αποτελεσματικότητα στην επίθεση, μειώνοντας τη διαφορά. Παρόλα αυτά, οι Big Babes διατήρησαν τον έλεγχο, κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 46-61. Ο αγώνας παρέμεινε ανοιχτός και ενδιαφέρον για το τελικό αποτέλεσμα.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι παίκτες της Sintrim Team προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, αλλά οι Big Babes δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης. Παρά την αξιοσημείωτη προσπάθεια των γηπεδούχων, οι Big Babes διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και κατάφεραν να κερδίσουν τον αγώνα με σκορ 60-74 και να πάρουν με αυτό τον τρόπο την πρόκριση για τα ημιτελικά του πρωταθλήματος.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Νικόλαου Τερζίδη ο οποίος έβαλε 26 πόντους και πήρε 5 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Sintrim Team είναι ο Αστέριος Σαλαβάτης που έκανε Double Double με 15 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Sintrim Team: Γαμβράκης 3(1), Καζαντζής 8(2), Λιάτσικος 11, Λιβέρης 10(2), Μουτσούδης, Σαλαβάτης 15, Τουρόγλου 8(2), Τσιότρας 5

Big Babes: Δατσέρης 7(2), Ιατρίδης 6, Κολοβός 2, Μεγαλόπουλος 2, Μπούζης, Παουλεάνου 11(1), Παπαδόπουλος 6, ΤερζίδηςΣπ., ΤερζίδηςΝ. 26(3), Τσιρώνης 6, Χαλκίδης 8(2)