15/07/2021
Leathal Pistols 31 20 15 28 - 94 -
Lockers 18 16 12 15 - 61 -

Εύκολα οι Pistols!

Εύκολη επικράτηση για τους Pistols οι οποίοι ξεπέρασαν το εμπόδιο των Lockers. Οι γηπεδούχοι μπήκαν στον αγώνα πολύ δυναμικά. Σερμπέζης με οκτώ πόντους και Δελόγλου με επτά, κουβάλησαν την ομάδα τους στο πρώτο δεκάλεπτο. Από την άλλη, ο Τερζάκης πέτυχε οκτώ πόντους με δύο τρίποντα. Σκορ περιόδου 31-18.

Στη δεύτερη περίοδο ήταν η σειρά του Φορίδη, ο οποίος πέτυχε 10 πόντους με ένα τρίποντο. Πέντε πόντους για τους Lockers είχε ο Λυπιρίδης. Σκορ περιόδου 20-16.

Στο τρίτο δεκάλεπτο το σκορ ήταν φτωχό. Έξι πόντους πέτυχε ο Φορίδης για τους Pistols και έξι πόντους με δύο τρίποντα ο Λυπιρίδης από τους Lockers. Σκορ περιόδου 15-12.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, καθώς οι Lockers δεν απείλησαν σε καμία στιγμή τους διαμονισμένους Pistols. Έξι πόντοι για τον Φορίδη και πέντε για τον Σερμπέζη. Για τους Lockers, πέντε πόντους με ένα τρίποντο πέτυχε ο Λυπιρίδης.

Pistols: Ρωσσίδης 6(2), Δελόγλου 17(2), Οικονόμου 4, Φορίδης 27(1), Σερμπέζης 15, Πρωτογερόπουλος 4, Πρεβεζιάνος, Καλλίας, Αγτζίδης 4, Χατζημπάλογλου 6, Καραγκιαούρης 6, Θεοφίλου 5(1)

Lockers: Κατσουπάκης 7(1), Αλεξιάδης 2, Μυγδανάλευρος 6(2), Κεχαγιάς, Τερζάκης 12(3), Ταχτσίδης 2, Λυπιρίδης 19(4), Γιώγιος 5, Καντζαρίδης 8.

Τι μας άρεσε: Η άνεση που έχει στο σκοράρισμα ο Φορίδης.