01/11/2023
Jackals 21 25 25 17 - 88 -
Salonica Old Stars 11 11 18 20 - 60 -

Εύκολη επικράτηση για τους Jackals!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με την ομάδα των Jackals να προηγείται με 21-11. Οι παίκτες της ομάδας επέδειξαν άριστο συντονισμό και αποφασιστικότητα στις επιθέσεις και τις αμυντικές προσπάθειες. Οι Φιλιππίδης, Σιώτας,Τάσκας και Μπουζάλης ξεχώρισαν ως κομβικές μορφές για την ομάδα τους.

Το δεύτερο δεκάλεπτο είδε την ομάδα των Jackals να αυξάνει ακόμα περισσότερο το προβάδισμά της, με το σκορ να φτάνει το 46-22. Οι παίκτες τους συνέχισαν να εκμεταλλεύονται κάθε ευκαιρία και να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα. Οι Old Stars Salonica προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά οι αντίπαλοί τους παρέμεναν σταθεροί στην απόδοσή τους.

Στο ίδιο μοτίβο και η τρίτη περίοδος του παιχνιδιού με τους Jackals να κυριαρχούν και στις δύο πλευρές του γηπέδου. Ο επιθετικός πλουραλισμός συνεχίστηκε κάτι το οποίο αντικατοπτρίζεται και στο επιμέρους σκορ περιόδου το οποίο ήταν 25-18 υπέρ τους.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είδε την ομάδα των Jackals να διατηρεί τον έλεγχο και να κατακτά τη νίκη με το τελικό σκορ να είναι 88-60. Ο αγώνας αποτέλεσε ένα παράδειγμα αποφασιστικότητας και τεχνικής κατάρτισης. Οι Φιλιππίδης, Σιώτας,Τάσκας και Μπουζάλης επέδειξαν εξαιρετικές επιδόσεις, κερδίζοντας τον σεβασμό και τον θαυμασμό.

MVP αναδείχθηκε o Μπουζάλης Φώτιος ο οποίος πέτυχε 15 πόντους και μοίρασε 6 ασίστ.

Αυτός που συνέβαλε τα περισσότερα για τους Old Stars Salonica είναι ο Μπέτσιος Σπυρίδων ο οποίος έβαλε 18 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ

Jackals: Βούλγαρης 6, Μπουζάλης 15(4), Μπουλγουράνος 6, Πεφτιτσέλης 3(1), Πισκουλιάν 4, Σιώτας 15, Τάσκας 12(1), Τσίπας 6, Φιλιππίδης 21(3)

Old Stars Salonica: Βλάχος 2, Κατράνας 2, Λαθουράκης 3(1), Μαστρογιάννης 4, Ματούλας 6, Μπαξεβανόπουλος 19, Μπέτσιος 18, Τροκάνας 6