21/02/2020
West Side (old) - - - - - 50 -
Los Professores - - - - - 67 -

Εύκολη επικράτηση για τους Los Professores!

Εύκολο απόγευμα για την ομάδα των καθηγητών οι οποίοι επικράτησαν των West Side με σκορ 50-67.

Οι Los Professores ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και είδαν πολλούς παίκτες τους να σκοράρουν. Ο Τσιριγώτης πέτυχε έξι πόντους, ο Καρολίδης πέντε με ένα τρίποντο και ο Δερέκας τέσσερις. Από τους Δυτικούς, δύο τρίποντα πέτυχε ο Σαρόγλου και ένα ο Σλουκίδης. Σκορ δεκαλέπτου 13-19.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Καθηγητές μπήκαν πιο αποφασισμένοι. Ο Δερέκας ήταν ασταμάτητος, πέτυχε 11 πόντους με ένα τρίποντο και ο Ζαχαριόγλου πέντε με ένα. Ο αρχηγός Ρώψης των West Side σκόραρε τέσσερις πόντους και οι Σαρόγλου, Τριανταφυλλίδης και Αθανασιάδης από δύο. Σκορ ημιχρόνου 24-41.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν πιο ισορροπημένο. Δύο τρίποντα του Σλουκίδη έδωσαν ανάσες στους γηπεδούχους αλλά Ρώψης και Ζαχαριόγλου με τέσσερις πόντους έκαστος, έδειξαν ότι ήθελαν πολύ τη νίκη. Σκορ δεκαλέπτου 10-14.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν και το μοναδικό όπου οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν περισσότερους πόντους. Έξι ο Ρώψης και από τέσσερις Αθανασιάδης και Σαρόγλου. Οι φιλοξενούμενοι όμως με αιχμές του δόρατος τους Ζαχαριόγλου, Δερέκα και Καρολίδη, κατάφεραν να διατηρήσουν τη διαφορά και να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα. Τελικό σκορ 50-67.

West Side (Ρώψης): Σαρόγλου 12(2), Σλουκίδης 9(3), Ρώψης 14, Τριανταφυλλίδης Χ. 4, Αθανασιάδης 11(1), Χρυσοστόμου.

Los Professores (Δερέκας): Καρολίδης 9(1), Δερέκας 21(1), Ιωαννίδης 4, Ζαχαριόγλου 19(5), Τσιριγώτης 12, Νταμπούδης 2.

Τί μας άρεσε: Τα 13 τρίποντα που μπήκαν στο παιχνίδι.