24/11/2021
Hall of Fame 10 17 13 9 - 49 -
Στιφάδο Bulls 17 20 21 12 - 70 -

Εύκολη επικράτηση οι Stifado Bulls!

Το βράδυ της Τρίτης 23 Νοεμβρίου στο Basketaki Arena, οι Stifado έφτασαν εύκολα στο 10-1, καθώς χωρίς να ανεβάσουν υψηλά στάνταρ απόδοσης, επικράτησαν εύκολα απέναντι στην ελλιπέστατη Hall of Fame με 49 – 70.

Χαλαροί οι ρυθμοί την πρώτη περίοδο με τους Stifado να έχουν σχετικά άνετο προβάδισμα με 10 – 17. Ο Καττής ήταν πρώτος σκόρερ με 6 πόντους και είχε από κοντά τους Μυστιλόγλου(4) και Ρωμοσιό, ενώ για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Ιατρού με 6.

Χορταστικό από θέαμα και πόντους ήταν το δεύτερο δεκάλεπτο με τους Στιφάδο να κρατούν διαφορά 10 πόντων(27-37). Ο Πρόκος βρήκε το χέρι του με δύο τρίποντα και ακολούθησε ο Ρουμελιώτης με 4 πόντους, ενώ για τους γηπεδούχους ξεχώρισαν Ιατρού με 8 και Χόντος με 4 πόντους αντίστοιχα.

Με σκοπό να τελειώσουν την υπόθεση νίκη μία ώρα αρχύτερα μπήκαν οι φιλοξενούμενοι στην τρίτη περίοδο και με σερί 0 – 9 , ξέφυγαν 27 – 46. Η Hall Of Fame βρήκε προς στιγμήν τρόπο να απαντήσει με 7 του Ιατρού και 5 του Κριθαρούλα , για να έρθουν ξανά οι φιλοξενούμενοι με 7 του Ρωμοσιού και τρίποντο του Πρόκου να γράψουν το 40 – 58.

Στο ρελαντί τσουλούσε και το τέταρτο δεκάλεπτο με τους γηπεδούχους να βρίσκουν 9 πόντους με Ιατρού, Αγγελόπουλο και Κριθαρούλα και τους φιλοξενούμενους με πρωταγωνιστή τον Ρωμοσιό που έβαλε 8 πόντους, να υπογραφούν το τελικό 49 – 70.

Mvp της αναμέτρησης αναδείχτηκε ο Κωνσταντίνος Ρωμοσιός με 19 πόντους, 11 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ευάγγελος Ιατρού με 23 πόντους, 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Η Hall of Fame είχε 18 / 47 δίποντα,2 / 18 τρίποντα, 7 / 12 βολές, κατέβασε 34 ριμπάουντ, μοίρασε 7 ασίστ, έκλεψε 11 φορές την μπάλα και υπέπεσε σε 10 λάθη. Οι Stifado είχαν 25 / 56 δίποντα, 5 / 16 τρίποντα, 5 / 9 βολές, κατέβασαν 50 ριμπάουντ, μοίρασαν 14 ασίστ, έκλεψαν 8 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 15 λάθη.

Hall Of Fame (Χόντος): Ιατρού 23(6ρ.), Αγγελόπουλος 8(12ρ.), Χόντος 6, Κοντογιάννης, Κριθαρούλας 12(11ρ.).

Stifado Bulls(Χατζής): Ρουμελιώτης 8, Πρόκος 11, Μαστρακούλης 3, Πολίτης 6, Παγουλάτος 2, Μυστιλόγλου 11(13ρ.), Ρωμοσιός 19(11ρ.), Μπασδάνης, Καττής 10(6ρ.).

Τι μας άρεσε: Το όμορφο κλίμα της αναμέτρησης.