09/07/2021
Leathal Pistols 23 15 23 20 - 81 -
Sintrim Team 9 10 1 20 - 40 -

Εύκολη νίκη για τους Pistols!

Έκαναν ένα δυνατό ξεκίνημα στο παιχνίδι οι Pistols. Ο Φορίδης με 10 πόντους και ο Σερμπέζης με έξι πόντους ήταν οι καλύτεροι παίκτες στην πρώτη περίοδο για τους γηπεδούχους καθώς έβγαλαν εξαιρετικές άμυνες και ήταν αρκετά εύστοχοι στην επίθεση. Για τους Sintrim Team προσπάθησε ο νεαρός Ηλιάδης να μειώσει την διαφορά όταν μπήκε στο παιχνίδι ως αλλαγή διαμορφώνοντας το 23-9.

Στη δεύτερη περίοδο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με τους Pistols να έχουν απαντήσεις σε κάθε ξέσπασμα των Sintrim Team. Ο Σερμπέζης ήταν ο πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων με εννέα πόντους σε αυτή την περίοδο και είχε σημαντική βοήθεια από τον Φορίδη. Ο Μαρούλης και ο Σβετζίδης βγήκαν μπροστά για την ομάδα τους και παίζοντας εξαιρετική άμυνα προσπάθησαν να βοηθήσουν την ομάδα τους να ξαναμπεί στο παιχνίδι. Το σκορ του ημιχρόνου ήταν 38-19.

Στη τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι μπήκαν με το μαχαίρι στα δόντια επιτρέποντας στους αντιπάλους να βάλουν μόλις ένα πόντο. Κορυφαίοι παίκτες σε αυτή την περίοδο για τους Pistols ήταν ο Καραγκιαούρης με πέντε πόντους, ο Σερμπέζης με εφτά πόντους και ο Φορίδης με έξι πόντους. Οι φιλοξενούμενοι φάνηκαν κουρασμένοι και οι κακές επιλογές στην επίθεση μαζί με τις άσχημες επιστροφές στο αμυντικό τρανζίσιον οδήγησαν στο 61-20.

Στην τελευταία περίοδο οι ομάδες χρησιμοποίησαν όλους τους παίκτες τους και χαλάρωσαν τις άμυνες τους με αποτέλεσμα να έχουμε καλύτερο θέαμα. Για τους γηπεδούχους ο Καραγκιαούρης  και ο Χατζημιχαήλ είχαν από τέσσερις πόντους, ενώ για τους Sintrim Team ο Ηλιάδης πέτυχε έξι πόντους και από τέσσερις είχαν οι Μαυράης και ο Μάρκος.

Pistols: Χατζημιχαήλ 6, Χατζημπαλόγλου 5 (2κλ.), Σερμπέζης 24 (16ρ., 4ασ., 4κλ.), Φορίδης 22 (1τρ., 6ρ.), Χαρκούζης 2 (1μπ.), Πρωτογερόπουλος 8, Καλλίας 4, Καραγκιαούρης 10 (15ρ.), Ρωσσίδης 0, Οικονόμου 0, Μοχάμεντ 0, Δελόγλου 0

Sintrim Team: Ηλιάδης 12, Νατσίδης 2, Λαδόπουλος 0, Μαυράκης 7 (7ρ.), Κατσικιώτης Κώστας 2, Κατσικιώτης Παναγιώτης 0, Μπούζης 0, Μάρκουλης 3, Σβεντζίδης 8, Μάρκος 6 (9ρ., 1μπ.)

Τι μας άρεσε: Ο Σερμπέζης έκανε μία εξαιρετική εμφάνιση για την ομάδα του και στις δύο πλευρές του γηπέδου.