68
86ers 21 25 19 17 - 82 -
Coble 19 17 14 18 - 68 -

Εύκολη νίκη για τους 86ers

Με την αρχή του πρώτου δεκαλέπτου, η ομάδα των 86ers μπήκε δυνάτα στο παιχνίδι με τον Μισαηλίδη και τον Αρίκα να βρίσκουν ευκολα τον δρόμο προς το καλάθι και να ηγούνται στην επίθεση της ομάδας. Οι Coble δεν έμειναν όμως με σταυρωμένα χέρια και απάντησαν τα καλάθια της αντίπαλης ομάδας με τον Παπία και τον Νότη να βρίσκονται στην κορύφη της επίθεσης για την ομάδα τους. Μετά από μία δυνατή περίοδο οι ομάδες βρέθηκαν στην λήξη της με σκορ 21-19.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι ομάδες κράτησαν τον γρήγορο ρυθμό και συνέχισαν να πιέζουν η μία την άλλη στην επίθεση. Για τους 86ers με επιθέσεις από Μισαηλίδη και Γραμματίκα να οδηγούν την ομάδα σε συνεχόμενα καλάθια στην επίθεση και να προσπαθούν με την βοήθεια της αμύνας να πάρουν μια διαφορά ασφαλείας και την νίκη του παιχνιδιού. Και από την άλλη μερία, με τους Coble να κυνηγούν το σκορ και να πετύχαινουν καλάθια χωρίς όμως να είναι αρκετά για να πίασουν την διαφορά των αντιπάλου, με τελικό αποτέλεσμα ημιχρόνου 46-36.

Μπαίνοτας στην δέυτερο ημίχρονο και την τρίτη περίοδο του παιχνιδιού, οι 86ers συνεχίζοντας να πιέζουν στην επίθεση και με καταπληκτική άμυνα κατάφεραν να πάρνουν ακόμα μεγαλύτερη διαφόρα χωρίς όμως να επαναπαύονται με αυτο. Οι Coble από την άλλη συνέχισαν να προσπαθούν για να κερδίσουν τα χαμένο έδαφος χωρίς όμως να βρίσκουν όλα τα καλάθια που ήθελαν απέναντι στην αντίπαλη άμυνα. Το δεκάλεπτο έληξε με σκορ 65-50.

Και στο τέταρτο δεκάλεπτο το μοτίβο του αγώνα δεν άλλαξε, με την ομάδα των Coble να κυνήγαει τα καλάθια και να φέρει στο ματς στα μέτρα της, προσπαθόντας να βάλει στοπ στην αντίπαλη επίθεση και να μειώσει την διαφόρα. Παρόλα αυτά η ομάδα τον 86ers κατάφερε να βρεί τα απαιτούμενα πατήματα και να συνεχίσει να σκοράρει στην επίθεση σε συνδιασμό με την καλή δουλεία στην άμυνα να κερδίζει το παιχνίδι με τελικό σκορ 82-68.