Windy Bulls - - - - - 54 -
Fat Ballers - - - - - 94 -

Εύκολο απόγευμα για τους Fat Ballers!

Εύκολο απόγευμα για τους Fat Ballers οι οποίοι επικράτησαν των Windy Bulls με μεγάλη σχετικά διαφορά.

Ο Καραγιαννίδης ανέλαβε για τους φιλοξενούμενους στο πρώτο δεκάλεπτο, πετυχαίνοντας οκτώ πόντους με δύο τρίποντα. Από τρεις πόντους είχαν Τσιγαρίδας και Πρεβενάς για τους Windy Bulls. Σκορ περιόδου 10-20.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, έξι πόντους πέτυχε ο Χαιρόπουλος για τους γηπεδούχους και επτά πόντους ο Καδής για τους Fat Ballers. Σκορ περιόδου 15-25.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξαν και πολλά. Καλονικίδης και Καραγιαννίδης σκόραραν από έξι πόντους για την ομάδα τους, ενώ από την άλλη, από τρεις πέτυχαν Πρεβενάς και Χαιρόπουλος. Σκορ περιόδου 12-26.

Το τελευταίο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, καθώς όλα έδειχναν πως δε θα γινόταν η ανατροπή. Επτά πόντους πέτυχε ο Χαιρόπουλος για τους Bulls, ενώ επτά με ένα τρίποντο σκόραρε ο Παπαστεφάνου για τους Ballers. Τελικό σκορ 54-94.

Windy Bulls: Δαγκλής 6(1), Πρεβενάς 6(2), Ποζίνης 4, Καμπέρης 5, Χαιρόπουλος 20, Τσεπνίδης 4, Τσιγαρίδας 9.

Fat Ballers: Χατζηβρέττας 7(1), Μουστόπουλος 7(1), Μπίκης 5(1), Καραγιαννίδης 16(2), Καλφαλίδης 14(2), Τσιτσινάκης, Κοκκαλίδης 10, Εδίρδελης 5(1), Καδής 9(1), Καλονικίδης 12, Παπαστεφάνου 9(1)

Τι μας άρεσε: Το καλό κλίμα μεταξύ των δύο ομάδων.