25/10/2021
Retro Pacers 13 14 23 11 - 61 -
Gkrouvaloi 7 7 11 20 - 45 -

Εύκολο βράδυ για τους Retro Pacers!

Οι Retro Pacers έκαναν σχετικά εύκολa την δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα απέναντι στους Gkrouvalous με 61 – 45

Οι Retro οδηγούσαν την κούρσα στο πρώτο δεκάλεπτο με τους Αναγνωστόπουλο(5) και Βαμβακάρη (4) πρωταγωνιστές , ενώ οι φιλοξενούμενοι με τον Τσερκέζη να βάζει 4 , μείωναν σε 13-7.

Η ομάδα του Χριστοδουλόπουλου ήλεγχε εύκολα και το δεύτερο δεκάλεπτο με τον Σ . Σκλαβενίτη να κάνει τρομερές άμυνες και τους Κοκκώνη και Ιωαννίδη να βάζουν από 6 πόντους. Για τους φιλοξενούμενους που είχαν δυσκολίες στην επίθεση, 4 πόντους έβαλε ο Α. Νικολόπουλος και ένα τρίποντο ο Παπαδάμ(27-14).

Εκρηκτικό το ξεκίνημα των γηπεδούχων στην τρίτη περίοδο με τον Μπουρμπόν να ξυπνάει με δύο συνεχόμενα τρίποντα και τον Ιωαννίδη ένα καλάθι. Οι Gkrouvaloi προσπάθησαν να μειώσουν με κύριο εκφραστή τον Καλογερόπουλο με 7 πόντους, όμως οι γηπεδούχοι με τον Κωστή μπροστάρη να βάζει 9 και τον Μπουρμπόν να ακολουθεί με άλλους 4 έστειλαν την διαφορά στους 25(50-25).

Μπαίνοντας στο τέταρτο και τελευταίο περίοδο οι φιλοξενούμενοι πάλευαν να μειώσουν το σκορ με μπροστάρηδες τους Παπαδάμ(10) και Μαξούρη(5).Στην αντίπερα όχθη , Αναγνωστόπουλος και Τσιλιμπάρης έβαλαν από 4 πόντους με το τελικό 61 – 45 να διαμορφώνεται στον φωτεινό πίνακα του γηπέδου!

Mvp της αναμέτρησης αναδείχτηκε ο Θεόδωρος Μπουν με 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Σωτήρης Παπαδάμ με 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Οι Retro είχαν 21 / 43 δίποντα, 5 / 17 τρίποντα, 4 / 19 βολές, κατέβασαν 50 ριμπάουντ, μοίρασαν 17 ασίστ, έκλεψαν 12 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 12 λάθη.

Οι Gkrouvaloi είχαν 15 / 50 δίποντα, 4 / 19 τρίποντα, 3 / 12 βολές, κατέβασαν 34 ριμπάουντ, μοίρασαν 10 ασίστ, έκλεψαν 9 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 10 λάθη.

Retro Pacers( Αναγνωστόπουλος): Πουλαδάκης, Κοκκώνης 6, Κωστής 13, Σ.Σκλαβενίτης 2(8ρ.), Ιωαννίδης 8, Αναγνωστόπουλος 9(8ρ.), Βαμβακάρης 4, Δ.Σκλαβενίτης 2, Τσιλιμπάρης 3(6ρ.), Καζαφέρης 2(8ασιστ), Μπουρμπόν 12(6ρ.).

Gkrouvaloi(Παπαδάμ): Γ. Νικολόπουλος 3, Μαξούρης 7, Παπαδάμ 15, Καλογερόπουλος 7, Καλαφατάκης, Τσερκέζης 5(8ρ.), Α. Νικολόπουλος 6, Βόρδος(7ρ.), Σεραφής 2.

Τι μας άρεσε: Ένα όμορφο και γρήγορο παιχνίδι μέσα σε ένα πολύ ωραίο κλίμα.