66
Coble 10 17 17 22 - 66 -
Stefanina Timberwolves 15 23 22 19 - 79 -

Έβδομη σερί νίκη για τους Stefanina Timberwolves!

Ο αγώνας ξεκίνησε με ιδιαίτερα υψηλή ένταση στο πρώτο δεκάλεπτο. Οι κορυφαίοι παίχτες των Stefanina Timberwolves Καλλιώρας και Κάγκας, έδειξαν αμέσως τις ικανότητές τους, δίνοντας τον τόνο για μια συναρπαστική αναμέτρηση. Μετά από μια μάχη κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα απέναντι στους Coble με σκορ 10-15.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας, οι Coble δεν κατάφεραν να σταματήσουν τον εκρηκτικό ρυθμό των Stefanina Timberwolves. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα εντυπωσιακό 27-38 υπέρ των Stefanina Timberwolves, αναδεικνύοντας την ισχυρή τους ομάδα και την ανεπανάληπτη συνεργασία μεταξύ των παικτών Καλλιώρα και Κάγκα.

Στο ίδιο μήκος κύματος και η τρίτη περίοδος καθώς οι Stefanina Timberwolves συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με τις επιδόσεις τους και να διευρύνουν το προβάδισμα τους στο σκορ με 44-60. Οι Coble δεν κατάφεραν να ελέγξουν τον ρυθμό και το τέλος της τρίτης περιόδου τους βρήκε με την πλάτη στον τοίχο.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, παρά τις προσπάθειες των Coble να επανέλθουν, οι Stefanina Timberwolves κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να κατακτήσουν τη νίκη με σκορ 66-79. Οι παίκτες Χρυσίδης και Ντισλής των Coble παρουσίασαν εντυπωσιακές επιδόσεις, αναγνωρίζοντας την αξιοθαύμαστη προσπάθειά τους ακόμη και σε αντίθεση με το αποτέλεσμα.

MVP του αγώνα είναι ο Νικόλαος Καλλιώρας ο οποίος πέτυχε 29 πόντους και μοίρασε 3 ασίστ.

Άξιος αναφοράς για τους Coble είναι ο Μάκης Χρυσίδης ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 25 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Coble: Γουναρόπουλος 3(1), Νότης 2, Ντισλής 19(1), Τζιούφας 6, Τσακμάκας 11(3), Χρυσίδης 25(2)

Stefanina Timberwolves: Αλβανός, Αλεπάκης, Βαχτσεβάνος 4, Γιαννόγλου 8(1), Γούσιος 2, Κάγκας 10, Καλλιώρας 33(1), Κλώνος 6, Κοτζαμπάσης 8, Μαυρουδής 8, Χουρδάκης