11/05/2023
Αδάμαστος 16 26 14 15 - 71 -
Hoston Celtics 13 6 6 11 - 36 -

Εύκολη επικράτηση του Αδάμαστου.

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με ένταση από τις δύο ομάδες. Οι παίκτες του Αδάμαστου έπαιξαν με ενέργεια και αποφασιστικότητα. Η άμυνά τους ήταν αρκετά συμπαγής, ενώ στην επίθεση δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες. Παρά την αντίσταση των Hoston Celtics, η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με τον Αδάμαστο να έχει προβάδισμα, με σκορ 16-13.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν πολύ κακό για τους Hoston Celtics οι οποίοι δεν μπόρεσαν να ξεπεράσουν τους 6 πόντους. Οι παίκτες του Αδάμαστου επέδειξαν ένα απίστευτο συνδυασμό άμυνας και επίθεσης, που ξεπέρασε τους αντιπάλους τους. Οι Βέβαχ, Τρακοσάρης και Μπαλοδήμος είχαν ασύλληπτες εμφανίσεις, σημειώνοντας καταπληκτικά καλάθια.

Το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν μια περίοδος όπου η ομάδα του Αδάμαστου συνέχισε να επιδεικνύει την ανωτερότητά της. Οι παίκτες να πετυχαίνουν σημαντικά καλάθια. Η άμυνα τους ήταν αδιάπτοη, δυσκολεύοντας σημαντικά την επίθεση των Hoston Celtics. Μετά από ένα εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο, ο Αδάμαστος προηγήθηκε με σκορ 56-25.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο οι Hoston Celtics χάρης στα καλάθια των Καλλασίδη και Καρκαλέτση κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά έστω και ελάχιστα αλλά η ζημιά είχε ήδη γίνει και έτσι ο Αδάμαστος έφυγε με την νίκη με τελικό σκορ 71-36.

MVP του αγώνα είναι ο Στέργιος Μπαλοδήμος ο οποίος άγγιξε το triple double έχοντας 11 πόντους , 11 ριμπάουντ και 9 ασίστ.

Ενώ για τους Hoston Celtics άξιος αναφοράς είναι ο Φώτης Καλλασίδης ο οποίος παραλίγο να πετύχει double double με 13 πόντους και 9 ασίστ.

Αδάμαστος: Κυρίμης Σ. 4 , Κυρίμης Α. 7 , Λέος 4 , Μπαλοδήμος 11 (3) , Τρακοσάρης 14 (2) , Ναχμιάς 2 , Ρέβαχ 19 (1) , Κισκινίδης 10 (2)

Hoston Celtics: Καλλασίδης 13 (1) , Καρκαλέτσης 12 (3) , Γεωργίου , Ντουνούσης 4 , Γκουτζαμάνης 7 (1) , Τσινάρης