19/01/2024
ΝΤΑΡΙ ΝΤΑΡΙ BC 13 17 7 18 - 55 -
Itah Jazz 16 7 13 10 - 46 -

Φοβεροί οι Ντάρι Ντάρι στο 2ο μέρος, δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν οι Itah Jazz

Ντάρι Ντάρι και Itah Jazz αναμετρήθηκαν στο Πάρκο σε ένα σημαντικό παιχνίδι για τη Master League. Το πρώτο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στους Jazz, παρ'όλα αυτά οι γηπεδούχοι με τέλεια εμφάνιση στην επανάληψη έκαναν ολική ανατροπή και πήραν το ματς με 55-46.

Στην αρχή του αγώνα οι Jazz φάνηκε πως είχαν μπει με περισσότερη διάθεση και ιδέες που αιφνιδίασαν τους αντιπάλους τους. Μετά από ένα καλό επιθετικά δεκάλεπτο, το σκορ σταμάτησε στο 13-16. Στη δεύτερη περίοδο, οι φιλοξενούμενοι "έσφιξαν" πάρα πολύ την άμυνα τους και κατάφεραν να δέχονται πόντους με μεγάλη δυσκολία. Έτσι, τελείωσαν το πρώτο μέρος με 20-29, έχοντας ένα σημαντικό προβάδισμα ενόψει του δεύτερου 20λεπτου.

Μετά την έναρξη της επανάληψης, οι Ντάρι Ντάρι εμφανίστηκαν πολύ πιο συγκεντρωμένοι και άρχισαν σιγά σιγά να μειώνουν τη διαφορά. Με ένα επιμέρους 17-7, η τρίτη περίοδος βρήκε προηγούμενους τους γηπεδούχους με 37-36. Πλέον, το momentum έδειχνε ξεκάθαρα Ντάρι Ντάρι. Η ίδια εικόνα συνεχίστηκε και στο υπόλοιπο του αγώνα, με τη διαφορά να ανεβαίνει διαρκώς. Έτσι, κάνοντας ένα εξαιρετικό β' μέρος οι Ντάρι Ντάρι πήραν μια μεγάλη νίκη με 55-46.