25/02/2024
Undrafted 4 17 6 22 - 49 -
Beeranhas 13 15 16 26 - 70 -

Γλυκοκοιτάζουν την οκτάδα οι Beeranhas!

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι, με τον Χαϊδάκη να οργανώνει εξαιρετικά και να δίνει έτοιμα καλάθια στους συμπαίκτες του. Οι Undrafted μπήκαν κάπως νωθρά στο παρκέ, με αποτέλεσμα να είναι άστοχοι, βρίσκοντας μόνο 4 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο (4-13).

Με την έναρξη του δευτέρου δεκαλέπτου οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμούς και με τον Χρυσικό να αναλαμβάνει δράση στο επιθετικό κομμάτι, κατάφεραν να μειώσουν. Άμεση απάντηση των Beeranhas, με τον Μπαλατσούκα να κυριαρχεί κάτω από το καλάθι και να δίνει και πάλι μια διαφορά στην ομάδα του. Στο τέλος του δεκαλέπτου έσωσε την κατάσταση για τους γηπεδούχους ο Πανταζής, που με προσωπικές ενέργειες έκανε το 21-28 στο φινάλε του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη τα Beeranhas μπήκαν αποφασισμένοι να τελειώσουν το παιχνίδι από νωρίς και με όπλο την άμυνα τους κατάφεραν να περιορίσουν τους αντιπάλους τους. Στο επιθετικό κομμάτι την κατάσταση πήραν στα χέρια τους οι Μπαλατσούκας και Μιχαιλίδης, αυξάνοντας τη διαφορά πάνω από τους 15. Ακόμα ένα δεκάλεπτο για τους Undrafted που δε βρήκαν πολλές λύσεις επιθετικά, μένοντας αρκετά πίσω στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού έκαναν αξιότιμη προσπάθεια να επιστρέψουν στο παιχνίδι, όμως η δουλειά είχε γίνει για τους Beeranhas, οι οποίοι επικράτησαν με 49-70 και έκαναν αποφασιστικό βήμα για την οκτάδα.

Betsson MVP αναδείχθηκε ο Ευαγγέλου με 11 πόντους, 13 ριμπάουντ και 9 ασίστ. Για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Χρυσικός με 18 πόντους και 3 ριμπάουντ.

Undrafted (Κόντος): Θεοδωρόπουλος 3, Κουλούρης 3, Κόντος 7, Λύγκρης, Ματετζόγλου 3 Πανταζής 7, Παπαγεωργίου 5, Χρυσικός 3, Χρυσικός 18

Beeranhas (Χαϊδάκης): Αναγνωστόπουλος 9, Ευαγγέλου 11, Κουγιεντάκης 8, Κύρκος 2, Μιχαιλίδης 10, Μπαλατσούκας 9, Σταμάτης 8, Χαϊδάκης 13

Τι μας άρεσε: Το επιθετικό παιχνίδι των Beeranhas!