10/05/2022
Reddicolo 10 13 15 10 - 48 -
Frigo Driver 16 14 16 4 - 50 -

Γλύτωσαν την αυτοκτονία οι Frigo Driver!

Την Κυριακή το βράδυ 8 Μαΐου στο Μενίδι, σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, οι Frigo Driver αν και βρέθηκαν μπροστά ακόμα και με 17 πόντους, δυσκολεύτηκαν πάρα πολύ στο τέλος να επικρατήσουν με 48 – 50 απέναντι στο μαχητικό και αποδεκατσμένο Redicollo.

Οι Frigo πατούσαν καλύτερα στο πρώτο δεκάλεπτο και με οδηγό τον Μιχαλακάκο με 6 πόντους και τον Παπαδάκη να δίνει πολύτιμες βοήθειες με 4, είχαν προβάδισμα με 10 – 16.Για το Ρεντίκολο που κατέβηκε με μία πεντάδα , ξεχώρισε μακράν στην επίθεση ο Μαφίδης με 8 από τους 10 πόντους της ομάδα του.

Ισορροπημένο ήταν το δεύτερο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τους φιλοξενούμενους να κρατούν το + 7. Ο Μαφίδης ήταν και πάλι μπροστάρης στην επίθεση των γηπεδούχων με 7 πόντους, με τον Θειακούλη να προσθέτει 4, ενώ για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Μιχαλακάκος με 4 πόντους, με Παπαδάκη και Ντινάκη να βάζουν από 3, για το 23 – 30.