11/10/2023
Golden Steak Evosmos 17 21 18 14 - 70 -
Πανικός BC 6 11 8 18 - 40 -

Golden steak evosmos και ξερό ψωμί!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με την ομάδα των Golden Steak Evosmos να πρωτοστατεί με 17-6. Οι Καφρίτσας, Γιαννούσης και Γιολβάνης απέδειξαν τις ικανότητές τους στο γήπεδο, επιτρέποντας στην ομάδα τους να πάρει το προβάδισμα. Ήταν ένα εντυπωσιακό ξεκίνημα, καθώς διαχειρίστηκαν με επιτυχία την μπάλα και βρήκαν τις καλές ευκαιρίες για σκορ.

Το δεύτερο δεκάλεπτο διαμορφώθηκε σε 38-17 προς όφελος των Golden Steak Evosmos. Η αμυντική τους στρατηγική είχε δουλέψει αποτελεσματικά, καθώς ανάγκασαν τους αντιπάλους τους να μείνουν σε ελάχιστους πόντους. Η συνεργασία των τριών κορυφαίων παικτών τους έδωσε το προβάδισμα.

Καθώς το τρίτο δεκάλεπτο τελείωσε με 56-25, φάνηκε πως η ομάδα των Golden Steak Evosmos είχε αναλάβει πλήρως τον έλεγχο του παιχνιδιού. Οι αντίπαλοι τους, οι Πανικός, είχαν δυσκολία να ανταπεξέλθουν στο ρυθμό και την ενέργεια που επέδειξαν οι Golden Steak Evosmos. Οι προσπάθειές τους να επιστρέψουν στο παιχνίδι δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα αποτελέσματα.

Στο τέλος του αγώνα, το σκορ κατέληξε 70-40 υπέρ των Golden Steak Evosmos. Η απόδοση των αθλητών τους, και ειδικά των Καφρίτσα, Γιαννούση και Γιολβάνη, ήταν εντυπωσιακή. Αν και οι αντίπαλοι τους, οι Πανικός, δεν κατάφεραν να κερδίσουν τον αγώνα, παραμένουν μια δυνατή ομάδα που μπορεί να επανέλθει σε μελλοντικούς αγώνες.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Μιχάλης Καφρίτσας ο οποίος έκανε Double Double με 32 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τον Πανικό είναι ο Δημήτρης Ανθομελίδης ο οποίος πέτυχε 6 πόντους και μάζεψε 10 ριμπάουντ.

Golden Steak Evosmos: Γιολβάνης 8 (2) , Παναγιωτούνης , Μπρακόπουλος 2 , Μαυρένης 6 , Λουκίδης 2 , Ψαρριάνης 4 , Καφριτσασ 32 (4) , Γιαννούσης 16

Πανικός BC: Πραντέκος 4 (1) , Κοντόπουλος , Ψοφογιώργος Θ. , Καρανάτσιος 3 , Αντωνάκης 12 (2) , Τσελεκίδης 5 , Ψοφογιώργος Δ. 6 , Ανθομελίδης 6 , Λεωνίδου 4