10/10/2021
Λεγάμενοι BC 17 22 27 15 - 81 -
Greek Freaks 13 5 5 23 - 46 -

Η ανάπτυξη των Λεγάμενων ξεκίνησε!

Ελαφρώς καλύτεροι ήταν στο ξεκίνημα της συνάντησης οι Λεγάμενοι, καθώς με προσωπικό show του Δημητρακόπουλου με 11 πόντους, προηγήθηκαν με 17-13. Ο Ιωαννίδης με 6 πόντους και ο Λεοντιάδης με ένα τρίποντο έδωσαν τις λύσεις στην επίθεση των φιλοξενούμενων στα πρώτα λεπτά.

Στην δεύτερη περίοδο οι Πειραιώτες ανέβασαν αισθητά την απόδοσή τους και με δράστες στην επίθεση τους Boboric (9π), Βρεττάκο (5π) και Δημητρακόπουλο (5π), πήγαν στα αποδυτήρια με αέρα 21 πόντων, 39-18. Μόνος του πάλευε για τους Greek Freaks σε εκείνο το διάστημα ο Ιωαννίδης, πετυχαίνοντας και τους 5 πόντους της ομάδας του.

Με συνοπτικές διαδικασίες κλείδωσαν το ροζ φύλλο αγώνα στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι Λεγάμενοι, αφού με 7 πόντους του Boboric, δύο τρίποντα του Δημουλιά και τρίποντα των Σιγάλα, Στάντζου και Θρουβάλα, έφτασαν στο +43, 66-23. Λίγα πράγματα επιθετικά για τους φιλοξενούμενους και στην τρίτη περίοδο,ε τους Τσαμπαρλή και Υφαντόπουλο να σκοράρουν από 2 πόντους ο καθένας. Σκορ τρίτης περιόδου 66-23!