02/04/2022
Salonica Old Stars 8 9 14 12 - 43 -
Puebla BC 14 17 20 23 - 74 -

Η νίκη ήρθε εύκολα για τους Puebla BC!

Ακόμα μια νίκη κατάφερε να αποσπάσει η ομάδα των Puebla με σκορ 43-74 απέναντι στην αποδεκατισμένη ομάδα των Old Stars οποίοι έπαιξαν χωρίς αλλαγές μια και ήταν 5 άτομα.

Οι Puebla από την αρχή κιόλας του παιχνιδιού θέλησαν να καθαρίσουν την υπόθεση νίκη καθώς σε όλο το πρώτο ημίχρονο παρουσιάστηκαν αρκετά επιθετικοί βάζοντας 14 και 17 πόντους στις περιόδους αντίστοιχα , χάρης στις πολύ σωστές επιλογές αλλά και το οργανωμένο παιχνίδι που για ακόμη μια φορά μας χάρισαν. Οι Old Stars εμφανώς κουρασμένοι δώσαν όλων τους τον εαυτό με σκοπό να σταθούν αξιοπρεπώς απέναντι στον αντίπαλο όμως η έλλειψη αλλαγών ήταν το μεγαλύτερο μειονέκτημά τους , και για αυτό με την λήξη του αγώνα βρέθηκαν ηττημένοι με σκορ 43-74. Τέλος όλοι οι παίχτες κράτησαν ενός λεπτού σιγή για τον χαμό του πατέρα του Νίκου Αλεξανδρίδη φίλο και συμπαίχτη τους.

MVP του αγώνα ήταν ο Χασεκίδης Στάθης ο οποίος πέτυχε 13 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Για την ομάδα των Οld Stars άξιος αναφοράς είναι ο Αλεξιάδης Νάσος πετυχαίνοντας double double με 22 πόντους και 20 ριμπάουντ.

Salonica Old Stars: Λαθουράκης 6 (2) , Χριστοδούλου 8 , Αλεξιάδης 22 (1) , Βλάχος 2 , Μαστρογιάννης 5

Puebla: Σουρμελίδης Δ, 13 (1) , Σουρμελίδης Γ. 16 (2) , Αλεξανδρίδης 10 (2) , Καζαντζίδης 8 , Γκιουλέκας 14 , Χασεκίδης 13