18/11/2023
Πανικός BC 17 13 10 18 - 58 -
Manchester United BC 18 11 21 17 - 67 -

Η πρώτη νίκη ήρθε για την Manchester United!

Ο αγώνας ξεκίνησε με ένα πραγματικό θρίλερ, με τις δύο ομάδες να παρουσιάζουν την απόλυτη ανταγωνιστικότητα. Οι καλύτεροι παίχτες του Πανικού, Παρασκευάς και Αντωνάκης, και οι Sangaré, Παληογιάννης και Χριστοφίδης της Manchester United, ανέδειξαν το επίπεδο της αντιπαράθεσης. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με την Manchester United να έχει ελαφρύ προβάδισμα, οδηγώντας το σκορ στο 17-18, προσφέροντας ένα πρώτο δείγμα της έντασης που θα ακολουθούσε.

Καθώς προχωρούμε στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες συνεχίζουν να παρουσιάζουν εξαιρετική απόδοση. Οι παίχτες του Πανικού, Παρασκευάς και Αντωνάκης, συνεργάζονται αποτελεσματικά, ενώ η Manchester United παίρνει την πρωτοβουλία με τους Sangaré, Παληογιάννη και Χριστοφίδη να κρατούν τον ρυθμό. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώνεται με τον Πανικό να προηγείται ελαφρώς με 30-29, δίνοντας υπόσχεση για μια ακόμα πιο δυναμική συνέχεια.

Το τρίτο δεκάλεπτο έφερε μια εκρηκτική ανατροπή. Οι Sangaré, Παληογιάννης και Χριστοφίδης της Manchester United άρχισαν να επιδεικνύουν το πλήρες φάσμα των δεξιοτήτων τους, ενώ οι παίχτες του Πανικού βρέθηκαν υπό πίεση. Με μια εντυπωσιακή απόδοση, η Manchester United κατάφερε να ανατρέψει το σκορ, κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο με 40-50, δημιουργώντας μια σημαντική διαφορά.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, η Manchester United συνέχισε να επιβεβαιώνει την κλάση της. Οι παίχτες της συνέχισαν να είναι ανελέητοι στην επίθεση και αμυντικά σταθεροί. Ο Πανικός προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά η σταθερότητα της Manchester United ήταν αυτή που τουσ χάρισε την νίκη με τελικό σκορ 58-67.

Πολυτιμότερος παίχτης αναδείχθηκε ο Mustafa Sankare ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 19 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τον Πανικό είναι ο Νίκος Παρασκευάς ο οποίος έβαλε 31 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Πανικός BC: Πραντέκος , Κοντόπουλος 3 (1) , Ψοφογιώργος Θ. 3 (1) , Καρανάτσιος 4 , Αντωνάκης 9 , Τσελεκίδης 6 , Ψοφογιώργος Δ. , Παρασκευάς 31 (5) , Ιωσήφ , Λεωνίδου 2

Manchester United BC: Καρακώστας 8 , Δέλλιος 5 (1) , Χριστοφιδης 10 (2) , Βασιλειάδης , Ζιώγας 2 , Σιαμήτρας 4 , Παρμάκης , Καρακώστας 2 , Παληογιάννης 10 (1) , Χατζηγεωργίου 4 , Sangaré 19 , Βαρδάκας 3 (1)