22/12/2023
The Toy Men 15 16 15 16 - 62 -
Air Ballers 8 11 3 25 - 47 -

Η συνέπεια ήταν το κλειδί για τους The Toy Men!

Ο αγώνας ξεκίνησε με εντυπωσιακή ένταση στο πρώτο δεκάλεπτο. Οι κορυφαίοι παίχτες των Toy Men, Λογγινίδης και Τσουκαλάς, έδειξαν αμέσως τις ικανότητές τους, δίνοντας τον τόνο για μια συναρπαστική αναμέτρηση. Μετά από μια μάχη κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα απέναντι στους Air Ballers με σκορ 15-8.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας, οι Air Ballers δεν κατάφεραν να σταματήσουν τον εκρηκτικό ρυθμό των Toy Men. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα εντυπωσιακό 31-19 υπέρ των Toy Men, αναδεικνύοντας την ισχυρή τους ομάδα και την ανεπανάληπτη συνεργασία μεταξύ των παικτών Λογγινίδη και Τσουκαλά.

Το τρίτο δεκάλεπτο επιβεβαίωσε την ανωτερότητα των Toy Men, καθώς επέδειξαν οχι μόνο την επιθετική τους ικανότητα αλλά και την αμυντική τους σταθερότητα. Το σκορ έφτασε το 46-22, αφήνοντας τους Air Ballers να αναρωτιούνται πώς θα αντιμετωπίσουν αυτό το υψηλό εμπόδιο.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, παρά τις προσπάθειες των Air Ballers να επανέλθουν, οι Toy Men κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να κατακτήσουν τη νίκη με σκορ 62-47. Οι παίκτες Πανταλώνας και Καραγιάννης των Air Ballers παρουσίασαν εντυπωσιακές επιδόσεις, αναγνωρίζοντας την αξιοθαύμαστη προσπάθειά τους ακόμη και σε αντίθεση με το αποτέλεσμα.

MVP του αγώνα είναι ο Δημήτρης Τσουκαλάς ο οποίος παραλίγο να πετύχει Double Double καθώς έβαλε 11 πόντους και πήρε 9 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Air Ballers είναι Δημήτρης Καραγιάννης ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 13 πόντους και 10 ριμπάουντ.

The Toy Men: Βαλκούμας 7 (1) , Τσουκαλάς 11 (2) , Στράκαλης 8 , Πάνος 5 (1) , Μούστος 2 , Κέδρος 8 (1) , Τσιάρας 7 , Λογγινίδης 14 (2)

Air Ballers: Καραγιάννης 13 , Κρυστάλλης 5 , Γούλας 2 , Πανταλώνας 13 (3) , Μαυρίδης 6 , Γκουστίλης 8 (2) , Σαμαράς