12/11/2023
Orlando Tragic Salonica 11 12 16 7 - 46 -
Hoston Celtics 15 14 16 12 - 57 -

Hoston Celtics on top!

Ο αγώνας ξεκίνησε με ατμόσφαιρα εντάσεων και πάθους. Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι παίχτες των Hoston Celtics, Ελευθερίου, Παπασιώπης και Γκουτζαμάνης, έδειξαν την τεχνική τους επιδεξιότητα, κερδίζοντας το πρώτο δεκάλεπτο με 11-15. Ωστόσο, οι Orlando Tragic με τους Βεζυρόγλου και Κοΐου έκαναν έντονη αντίσταση, υποσχόμενοι έναν αγώνα γεμάτο ανατροπές.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν εξίσου δυναμικό με το πρώτο, με τους Hoston Celtics να διατηρούν το προβάδισμα. Οι παίχτες των Orlando Tragic προσπάθησαν να ανταποκριθούν, αλλά η τριάδα των Ελευθερίου, Παπασιώπη και Γκουτζαμάνη κράτησε την επικρατούσα θέση. Οι ομάδες έφτασαν στο ημίχρονο με το σκορ να είναι 23-29 υπέρ των Hoston Celtics, υπογραμμίζοντας τη σταθερή τους απόδοση.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Orlando Tragic επέδειξαν αντοχή και αποφασιστικότητα. Οι Βεζυρόγλου και Κοΐου ενώθηκαν για να αντεπιτεθούν, αλλά οι Hoston Celtics παρέμειναν στο προσκήνιο. Το σκορ έληξε 39-45 υπέρ των Hoston Celtics, καθιστώντας τον αγώνα ακόμα πιο αμφίρροπο και ενδιαφέρον.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Hoston Celtics εδραιώθηκαν στην κορυφή. Οι Ελευθερίου, Παπασιώπης και Γκουτζαμάνης ηγήθηκαν της ομάδας τους προς μια εντυπωσιακή νίκη με 46-57. Οι Orlando Tragic παρουσίασαν εξαιρετική εμφάνιση, αλλά οι Hoston Celtics ανέδειξαν την αξία τους σε έναν αγώνα που θα μείνει αξέχαστος.

MVP του αγώνα είναι ο Βασίλης Γκουτζαμάνης ο οποίος έκανε Double Double με 11 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής των Orlando Tragic είναι ο Δημήτρης Σπυρίδης ο οποίος πέτυχε 4 πόντους και μάζεψε 11 ριμπάουντ.

Orlando Tragic Salonica: Κοΐου 10 (1) , Γιαμούκης 2 , Σπυρίδης 4 , Αδεμης 6 , Βεζυρόγλου 12 (1) , Χήρας 6 , Μοσχούλος 6

Hoston Celtics: Ελευθερίου 18 (2) , Καλλασίδης 2 , Καρκαλέτσης 6 , Γεωργίου 5 (1) , Δώγος 3 , Γκουτζαμάνης 11 , Παπασιώπης 12