10/10/2020
Stefanina Timberwolves - - - - - 52 -
Salonica Titans - - - - - 56 -

Ήταν ΤΙΤΑΝΕΣ!!!

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη στο ντέρμπι,για τη φάση των ομίλων του Basketaki Salonica Cup, για την ομάδα των Τιτάνων με σκορ 52-56 ενάντια στην ομάδα των Ultra Wolves Στεφανινά.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι από την αρχή μέχρι το τέλος,το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τον Καλαθά ο οποίος με 3/4σουτ στην αρχή έδωσε ένα μικρό προβάδισμα στην ομάδα  του αλλά με τους Λύκους να αντιδρούν και να ανατρέπουν το σκορ χάρη σε σε 3 σερι εύστοχα σουτ του Σμυρνιου και ενα καλάθι του Σιμοβιτς.Ο Καλατζής όμως είχε αντίθετη άποψη και με 5 σερι δικούς του πόντους(1 γκολ-φαουλ και ένα καλάθι) ξαναέδωσε το προβάδισμα στους Τιτάνες,το οποίο δεν κράτησαν για πολύ αφού ο Σμυρνιός με τρίποντο λίγα δεύτερα πριν τη ληξη του 10λέπτου έβαλε την ομάδα του ξανά μπροστά στο σκορ με 17-15,το οποίο ήταν το τελικό σκορ της 1ης περιόδου.Στο 2ο ημίχρονο είχαμε πάλι ανατροπή στο σκορ για τους Ultra Wolves Στεφανινά,οι οποίοι

Οι λύκοι μπήκαν επιθετικά στη 2η περιοδο και έτρεξαν ένα σερί 7-2 και έκαναν το σκορ 24-17,με τους Πολυχρονιάδη-Σμυρνιό και Σιμοβις να σκοράρουν.Οι Τιτάνες όμως αφού πρώτα εσφιξαν την άμυνα τους,βρήκαν και επιθετικά λύσεις με 4 σερί πόντους του Τσουφλίδη και με σε 2 σερι κάλάθια του Βανδύρα κατάφεραν όχι μόνο να ισοφαρίσουν αλλά και να προηγηθούν με 25-27 στο τέλος του 1ου ημιχρόνου.

με καλή άμυνα και πρωταγωνιστές  τους Σιμοβιτς 7 πόντους και Σμύρνιο 6 ΄ποντους να παίρνουν ένα σοβαρό προβάδισμα 6 πόντων με το τέλος της 3ης περιόδου,η οποία έληξε με σκορ 40-34 υπέρ των λύκων

Στο τελευταίο και καθοριστικό 4ο δεκάλεπτο είχαμε την τελευταία αλλαγή στο σκορ με τους Τιτάνες να βρίσκουν το σχήμα της νίκης με τους Σαρασίδη,Καλαθά και Βανδήρα να σκοράρουν κατα ρυπάς και τον Λάππα να προστατεύει τον καλάθι της ομάδας τους,οι φιλοξενούμενοι πήραν τα ηνία του αγώνα.Οι λύκοι προσπάθησαν με 2 σερί τρίποντα απο τους Γκαγκασούλη και Σιμοβιτς να γυρίσουν ξανά το μας στο τέλος αλλά το ροζ φύλλο κατέληξε στην ομάδων των Τιτάνων.