08/07/2021
Brokers 19 16 11 17 - 63 -
Windy Bulls 20 13 18 19 - 70 -

Η νίκη ήρθε δύσκολα για τους Windy Bulls!

Δύσκολη επικράτηση για τους Windy Bulls απέναντι στους εξαιρετικούς Brokers. Στο πρώτο δεκάλεπτο, από πέντε πόντους σκόραραν οι Βλάχος και Μοσχάκης για τους γηπεδούχους. Ο Τσιγαρίδας από την άλλη πέτυχε εννιά πόντους με ένα τρίποντο. Σκορ περιόδου 19-20.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ήρθε η ώρα του Κολοκοτρώνη οποίος πέτυχε οκτώ πόντους με δύο τρίποντα. Ο Χαιρόπουλος με πέντε πόντους που πέτυχε κράτησε τους Windy στο παιχνίδι. Σκορ περιόδου 16-13.

Η αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους ξεκίνησε στη τρίτη περίοδο δια χειρός Καμπέρη που πέτυχε επτά πόντους με ένα τρίποντο. Ο Μαυρομανώλης απάντησε με δύο τρίποντα. Σκορ περιόδου 11-18.

Το τέταρτο δεκάλεπτο έκρινε και το νικητή. Ο Βλάχος όπλισε και σκόραρε δύο τρίποντα για τους Brokers, ενώ από τους Bulls ο Χαιρόπουλος πέτυχε 15 πόντους. Τελικό αποτέλεσμα 63-70.

Brokers: Κολοκοτρώνης 10(2), Τσιρκινίδης 13(1), Μοσχάκης 6, Κρητικόπουλος, Πεχλιβάνης 3, Χωρινός, Βλάχος 19(2), Μαυρομανώλης 12(4)

Windy Bulls: Χαλκίδης 6(2), Πρεβενάς, Δημητριάδης 3, Αγγελίδης, Χοπτερίδης 10, Καμπέρης 11(1), Μπαργιώτης 2, Χαιρόπουλος 23, Τσεπνίδης, Τσιγαρίδας 15(1)

Τι μας άρεσε: Οι διακυμάνσεις στο σκορ, τα 16 ριμπάουντ του Βλάχου και το χέρι του Χαιρόπουλου.