12/12/2021
Sicarios BC 26 26 28 14 - 94 -
Royal Cardinals 15 10 8 19 - 52 -

Η νίκη ήρθε εύκολα για τους Sicarios!

Σχετικά εύκολη νίκη για τους Sicarios, καθώς επικράτησαν των Royal Cardinals με το ευρύ 94-52.

Οι τυπικά γηπεδούχοι Sicarios έδειξαν από την αρχή τις διαθέσεις τους. Εννιά πόντοι του Καμπακά και οκτώ του Ρέμπελου ήταν αρκετοί για να πάρουν ένα καλό προβάδισμα. Για τους φιλοξενούμενους, από έξι πόντους είχαν οι Γερολυμάτος και Κυριαζόπουλος. Σκορ περιόδου 26-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Sicarios ήταν καταιγιστικοί. Με αιχμή του δόρατος τον Ρέμπελο ο οποίος ήταν εξαιρετικός και πέτυχε 14 πόντους με δύο τρίποντα, κατάφεραν να διευρύνουν τη διαφορά. Για τους Royal, πέντε πόντους με ένα τρίποντο πέτυχε ο Κυριαζόπουλος και ένα τρίποντο ο Καπουλας. Σκορ περιόδου 26-10.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι. Αυτή τη φορά ήταν σειρά του Παπαθανασίου για τους Sicarios, ο οποίος πέτυχε 13 πόντους. Τέσσερις πόντους είχε ο Κυριαζόπουλος και τρεις ο Καλιάτζος για τους φιλοξενούμενους. Σκορ περιόδου 28-8.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η διαφορά αυξήθηκε ακόμα περισσότερο. Ρέμπελος και Συμεωνίδης σκόραραν από έξι, ενώ για τους Royal, ο Κυριαζόπουλος πέτυχε 11 πόντους με ένα τρίποντο. Τελικό σκορ 94-52.

Sicarios: Αποστόλου 2, Καμπανάς 17, Ρέμπελος 30(2), Μητσάκης 20(2), Παπαθανασίου 13, Συμεωνίδης 12

Royal Cardinals: Μαρίνος-Ξίδης 1, Γερολυμάτος 8, Κυριαζόπουλος 25(4), Καπουλας 6(2), Καλιάτζος 11(2)