20/02/2024
Yellow Submarine 14 21 16 17 - 68 -
Net Reapers 6 9 15 20 - 50 -

Υπέταξαν τους άστοχους Net Reapers, οι Yellow Submarine

Άνετη επικράτηση για τα "Κίτρινα υποβρύχια" του Αγγελόπουλου κόντρα στους Net Reapers. Από τα πρώτα λεπτά θέλησαν να δείξουν ότι είναι το "αφεντικό" της αναμέτρησης και εν τέλει πήραν το ροζ φύλλο με 68-46. Οι Net Reapers παρά την προσπάθεια τους, δεν κατάφεραν να απειλήσουν τους αντιπάλους τους.

Με την έναρξη του αγώνα οι Yellow Submarine έδειξαν πως έχουν κατέβει μονάχα για ένα σκοπό και αυτός ήταν η νίκη. Έχοντας καλή λειτουργία και στις δύο πλευρές του παρκέ άρχισαν να παίρνουν διαφορά από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο (14-6). Στη δεύτερη περίοδο, η ομάδα του Αγγελόπουλου συνέχισε στον ίδιο ρυθμό ενώ ταυτόχρονα οι Net Reapers άρχισαν και εκείνοι να ανεβάζουν στροφές στην επίθεση. Έτσι, το ημίχρονο έκλεισε στο 30-21.

Στην επανάληψη, θα βλέπαμε το ξέσπασμα των Submarine όπου θα κλείδωναν και την υπόθεση νίκη. Με ένα εντυπωσιακό 21-8, η διαφορά πλέον θα ξεπερνούσε τους 20 πόντους και ήταν δεδομένο πως οι Net Reapers έχαναν σιγά σιγά τη μάχη. Το τέταρτο δεκάλεπτο, ήταν πλέον διαδικαστικού χαρακτήρα καθώς η διαφορά συνεχώς ανέβαινε. Στο τέλος, οι Yellow Submarine κράτησαν το +20 και πήραν μια αρκετά σημαντική νίκη με 68-46.