25/01/2020
Salonica Titans - - - - - 71 -
West Side (old) - - - - - 36 -

Ήταν Τιτάνες σε όλη τη διάρκεια του αγώνα!

Εύκολο απόγευμα Κυριακής για τους Τιτάνες οι οποίοι επικράτησαν των West Side με σκορ 71-36.

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε μουδιασμένα για τις δύο ομάδες, με τους West Side να μπαίνουν πιο δυνατά. Ο Αραμπατζής ευστόχησε στο μοναδικό τρίποντο του δεκαλέπτου, από τους γηπεδούχους ο Τράκας πέτυχε τέσσερις πόντους και το δεκάλεπτο έληξε με σκορ 6-9.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Λάππας με έξι πόντους έδωσε το σύνθημα για την αντεπίθεση των Τιτάνων, Οι West Side προσπάθησαν, αλλά το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 22-15.

Δεύτερο ημίχρονο, Νούτσιας με δύο τρίποντα και Αλειφτήρας με ένα, βοήθησαν αρκετά στο να αυξηθεί η διαφορά. Από τους φιλοξενούμενους ο Ρώμης με τέσσερις πόντους και ο Μαρκίδης με δύο στις δύο βολές, προσπάθησαν με τη βοήθεια των συμπαικτών τους να μαζέψουν τη διαφορά, αλλά το δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 44-27.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η διαφορά αυξήθηκε ακόμα περισσότερο. Λάππας, Τσιβελεκίδης και Νούτσιας σκόραραν από παντού. Φραντζούλης και Σλιουπκίδης ήταν οι μοναδικοί σκόρερ των φιλοξενούμενων.

Τιτάνες (Καρατσιαλης): Λάππας 8, Σαρασίτης 9, Αλειφτήρας 8, Παταπούδης 1, Τράκας 7(1), Τσιβελεκίδης 3, Βασιλειάδης 11, Νούτσιας 2, Δημητριάδης 20(4), Καλαντζής, Καλαθάς 2.

West Side (Θεοχαρόπουλος): Φραντζούλης 8, Αλτίνογλου 2, Μαρκίδης 4, Σαρόγλου, Κουτσουβέλας, Αραμπατζής Θ.3(1), Τριανταφυλλίδης, Σλιουπκίδης 3, Βρότσος 6, Αραμπατζής Α., Ρώμης 10.

Τί μας άρεσε: Το γεγονός πως όλοι πλην ενός παίκτες των γηπεδούχων έγραψαν το όνομα τους στη λίστα του σκορ.