04/10/2021
Puebla BC 17 19 10 15 - 61 -
Salonica Titans 12 18 24 14 - 68 -

Ήταν Τιτάνες!

Σημαντική νίκη πέτυχαν οι Τιτάνες απέναντι στους Puebla σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι. Οι τυπικά γηπεδούχοι Puebla μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και με αιχμές του δόρατος τους Αλεξανδρίδη και Δαμιανίδη, κατάφεραν να πετύχουν αρκετούς πόντους. Απέναντί τους βρήκαν τους Καλαιτζή και Καλαθά, οι οποίοι έκαναν τα πάντα για να κρατήσουν την ομάδα τους στο παιχνίδι. Σκορ περιόδου 17-12.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Τιτάνες κατάφεραν να βελτιώσουν λιγάκι την εικόνα τους. Ο Αξάς όπλισε και κατάφερε να πετύχει επτά πόντους. Οι Puebla είδαν τον Δαμιανίδη να συνεχίζει ακάθεκτος. Σκορ περιόδου 19-18

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες παρουσίασαν μια διαφορετική εικόνα από αυτή του πρώτου ημιχρόνου. Γκιουλέκας και Σουρμελίδης πέτυχαν από ένα τρίποντο για τους Puebla, ενώ από τους Τιτάνες, Καλαθάς με οκτώ πόντους και Βανδήρας με έξι (δύο τρίποντα), κατάφεραν να βάλουν την ομάδα τους μπροστά στο σκορ. Αποτέλεσμα περιόδου 10-24.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι (μόλις πέντε) παίκτες των Puebla δε κατάφεραν να αλλάξουν τη κατάσταση. Επτά πόντους πέτυχε ο Δαμιανίδης και πέντε ο Σουρμελίδης. Από τους Τιτάνες ξεχώρισε ο Βασιλειάδης που σκόραρε έξι πόντους. Τελικό σκορ 61-68.

Puebla BC: Σουρμελίδης 19(2), Αλεξανδρίδης 17(5), Δαμιανίδης 14(2), Λαπαρίδης 6, Γκιουλέκας 3

Salonica Titans: Λάππας, Καλογήρου 10, Σαρασίτης 4, Τράκας 2, Βανδήρας 8(2), Βασιλειάδης 11, Νούσιας 2, Καλαντζής 3, Καλαθάς 12, Τσουφλίδης 4, Αξάς 12