10/11/2021
Seattle SuperΨΩΝΙΑ 20 13 10 8 - 51 -
Remax Domino 9 9 4 6 - 28 -

Ήτανε Super-ψωνια !

Με δυνατό τους όπλο την πολύ καλή άμυνα , οι Seattle Superψωνια κατάφεραν να επικρατήσουν με σκορ 51 – 28 τους Remax Dominos !

Από την αρχή του αγώνα , φάνηκαν οι διαθέσεις των γηπεδούχων οι οποίοι είχαν σε εξαιρετικό φεγγάρι τον Τσουκαλά ο οποίος έκανε πάρτυ κάτω από τα στεφάνια των φιλοξενούμενων ! Με 18 συνολικά ριμπάουντ έδειξε την αξία του για ακόμα μια φορά.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο , ο Χουλιαρας προσπάθησε να μειώσει τον διαφορά που είχε δημιουργηθεί από το πρώτο δεκάλεπτο αλλά ο Μούστος είχε άλλη άποψη και με 6 πόντους , συνέχισε να κρατάει την ομάδα του επικεφαλή στο σκορ.

Μετά την ανάπαυλα το σκηνικό δεν άλλαξε και πολύ. Τα Superψώνια είχαν και μια Superάμυνα η οποία δεν λυγίζει με τίποτα ! Συνολικά δέχθηκαν μόλις 28 πόντους ( 7 πόντους μ.ο στο δεκάλεπτο ). Και πως να χάσει μια τέτοια ομάδα ύστερα από τέτοια άμυνα ; Αξία νίκη λοιπόν για τους γηπεδούχους !

Seattle Superψώνια : Μουράτης , Ιωαννίδης  , Μούστος 7 , Παπαδημητρίου 6 , Τσουκαλάς 15 , Δαμιανίδης 4 , Φουντουλάκης 4 , Μαλακώζης 8 , Καρανικόλας 5 , Κουτρομάνος 2

Remax Domino : Ράπτης 2 , Παλατζιάν 2 , Χουλιάρας 18 , Λάμπρος 2 , Ηλιάδης Π. 2 , Ηλιάδης Σ. 2 , Τσαούσι , Ηλιάδης Η. 2