21/11/2021
In Da Hood 17 11 14 19 - 61 -
Salonica Titans 14 17 20 13 - 64 -

Ήτανε Τιτάνες !

Ύστερα από μια πολύ πειστική εμφάνιση , οι Τιτάνες κέρδισαν την αξιόμαχη ομάδα των In Da Hood , στο κλειστό γυμναστήριο της 10Academy , με σκορ 64 – 61 .

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με υψηλές πτήσεις και για τς δύο ομάδες με το σκορ να εναλάσσεται διαρκώς. Πολύ δυναμικά για τους γηπεδούχους μπήκε ο Κατσαούνης με 8 πόντους ενώ για τους φιλοξενούμενους δεν ξεχώρισε κάποιος συγκεκριμένα καθως υπήρχε πλουραλισμός στις επιθέσεις τους. Το δεκάλεπτο αυτό έληξε υπερ των τυπικά γηπεδούχων  ( 17- 14 ) .

Στο δεύτερο δεκάλεπτο , το σκηνικό άλλαξε. Ο Αξάς μαζί με τον Σαρασίτη πήραν την σκυτάλη και με διαδοχικούς πόντους έδωσαν ένα ελαφρύ προβάδισμα στους Τιτάνες πριν την ανάπαυλα της τάξης των 3 πόντων ( 28 – 31 ) . Αξίζει να σημειωθεί πως μέχρι αυτό το σημείο οι ομάδες είχαν ευστοχήσει σε μολίς 3 σουτ τριών πόντων , κάτι που έμελλε να αλλάξει με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκαλέπτο , οι In Da Hood , προσπάθησαν να μειώσουν την διαφορά είτε με τον Νεοφώτιστο είτε με τον Κατσαούνη αλλά οι Τιτάνες είχαν σε μεγάλο φεγγάρι τον Αξά , ο οποίος πετούσε τρίποντες βόμβες σε κάθε ευκαιρία που ήταν αμαρκάριστος.

Στο τέταρτο και πιο κρίσιμο δεκάλεπτο , εκέι που η μπάλα έκαιγε , ο Ευθυμίου παρέα με τον Κατσαούνη, έφεραν το παιχνίδι στα ίσα ( 61 όλα ) 1:35 πριν το τέλος της αναμέτρησησ. Σε εκείνο το σημείο μίλησε η ψυχραιμία του Τσουφλίδη και του Αξά , που με 5 διαδοχικούς πόντους , έδωσαν και πάλι τα ηνία στην ομαδα τους και μαζί και το ροζ φύλλο αγώνος !

In Da Hood : Σάββας , Ευθυμίου 21 , Angelov 4 , Κατσαούνης 24 , Νεοφώτιστος 6 , Τσαρτσίδης 6

Titans : Τσουφλίδης 9 , Λάππας 2 , Σαρασίτης 6 , Τσιβελεκίδης 4 , Βανδήρας 6 , Δημητριάδης 9 , Καλαντζής , Καλαθάς 8 , Αξάς 20 ( MVP )