29/10/2023
The Toy Men 23 16 16 9 - 64 -
Big Babes 13 23 15 20 - 71 -

Και οι Big Babes συνεχίζουν τις νίκες!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 23-13 υπέρ των Toy Men. Ήταν εμφανές ότι οι Toy Men ξεκίνησαν με ενθουσιασμό και αυτοπεποίθηση, ενισχύοντας την ομάδα τους με καλή άμυνα και αποτελεσματική επίθεση. Οι Big Babes βρέθηκαν από νωρίς σε δύσκολη θέση, αλλά δεν πτοήθηκαν.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν πολύ πιο αμφίρροπο, με τους Toy Men να διατηρούν μια στενή διαφορά 39-36. Οι Big Babes ανταποκρίθηκαν με εξαιρετικές επιδόσεις, αποδεικνύοντας ότι δεν θα εύκολο να τους κερδίσει κανείς χάρης τα καλάθια του Μεγαλόπουλο και του Δατσέρη.

Το τρίτο δεκάλεπτο έφερε ακόμη μεγαλύτερη αγωνία, καθώς τελείωσε με σκορ 55-51 υπέρ των Toy Men. Και οι δύο ομάδες δείχναν ότι ήταν έτοιμες να παλέψουν μέχρι το τέλος. Η έντονη ατμόσφαιρα στο γήπεδο έδινε περισσότερη ζωντάνια σε αυτή τη μοναδική αναμέτρηση. Τα 4 από τα 5 μέλη των Toy Men Βαλκούμας , Λαμψίδης , Τσουκαλάς και Πάνος έδιναν τον καλύτερο του εαυτό.

Όμως τα καύσιμα των Toy Men δεν ήταν αρκετά για να μπορέσουν να κρατηθούν στο παιχνίδι και έτσι οι Big Babes με μια μεγάλη εμφάνιση κατάφεραν να ανατρέψουν την διαφορά και να πάρουν αυτοί την νίκη με τελικό σκορ 64-71.

MVP του αγώνα είναι ο Βασίλης Κουτσιανούδης ο οποίος πέτυχε 13 πόντους και πήρε 6 ριμπάουντ.

Ενώ άξιος αναφοράς για τους Toy Men είναι ο Αλέξης Λαμψίδης ο οποίος πέτυχε Double Double με 14 πόντους και 16 ριμπάουντ.

The Toy Men: Βαλκούμας 22 (3) , Λαμψίδης 14 , Τσουκαλάς 12 (1) , Στράκαλης 2 , Πάνος 14 (2)

Big Babes: Χαλκίδης 8 , Μπούζης , Τερζίδης 3 (1) , Μεγαλόπουλος 15 (1) , Κολοβός 8 , Κουτσιανούδης 13 , Πατσιανίδης 7 , Δατσέρης 17 (1)