13/01/2024
LazerWolves 11 13 10 20 - 54 -
Flying Circus 15 9 8 11 - 43 -

Κακό ξεκίνημα, εξαιρετικό τελείωμα οι LazerWolves!

Πάθος, αρκετά σουτ αλλά και αρκετά λάθη είχαμε στο ξεκίνημα τις αναμετρήσεις για τοε δύο παρέες! Ο Παναγιωτόπουλος έβαλε τα τρίποντά του, ο Δημητρακόπουλος ήταν σταθερά... παντού και τους LazerWolves να ακολουθούν τον Μαρίνη και τους Flying Circus, οι οποίοι προηγήθηκαν με σκορ 11-15. Το 24-24 που έγραψε ο πίνακας του γηπέδου στο τέλος του ημιχρόνου ήταν άκρως αντιπροσωπευτικό της εικόνας του παιχνιδιού, με τον Παπαθωμά να ντύνεται... Κάρι και να βελτιώνει την εικόνα των LazerWolves!

Ο Αντωνακόπουλος πήρε ένα σουτ απο μέση απόσταση, το έβαλε και παράλληλα έβαλε για τα καλά μπροστά τους γηπεδούχους, οι οποίοι ήταν καλύτεροι στο τρίτο μέρος, έπαιξαν έξυπνα και μπήκαν μπροστά με 34-32. Στην τέταρτη περίοδο ακόμα καλύτεροι! Οι LazerWolves πήραν εν τέλει τη νίκη, έκαναν μια ολοκληρωτική εμφάνιση και επικράτησαν με τελικό σκορ 54-43!

Betsson MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Χαράλαμπος Παπαθωμάς με 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ένα κόψιμο. Από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Σταύρος Αλεξάκης με 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, μία ασίστ, ένα κλέψιμο.

Οι γηπεδούχοι συνολικά είχαν 8/31 δίποντα, 11/33 τρίποντα, 5/7 βολές,42 ριμπάουντ, 16 ασίστ, 7κλεψίματα, 3 κοψίματα, 10 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 16/42 δίποντα, 2/24 τρίποντα, 5/8 βολές, 43 ριμπάουντ, 11 ασίστ, 6 κλεψίματα, ένα κόψιμο, 11 λάθη.

LazerWolves (Αντωνακόπουλος): Τύρος, Μεϊκόπουλος 1, Παναγιωτόπουλος 13, Παπαθωμάς 17, Χαντζάρας 2, Δημητρακόπουλος 14, Αντωνακόπουλος 7, Μοσχάκης.

Flying Circus (Πιπιλής) Γκέκας 9, Σωτηρόπουλος 2, Αλεξάκης 8, Μαρίνης 2, Κάκιας 9, Δροσόπουλος 11, Πιπιλής 2.

Τί μας άρεσε: Το όμορφο κλίμα του αγώνα!