24/05/2022
LazerWolves 10 11 12 18 - 41 -
Pressof BC 14 9 8 20 - 51 -

Καλύτερη και νικήτρια η Pressof!

Lazers και Pressof διασταύρωσαν τα ξίφη τους το απόγευμα της Κυριακής στο κλειστό προπονητήριο του ΣΕΦ, με την παρέα του Νομικού να είναι καλύτερη στις λεπτομέρειες και να παίρνει τη νίκη με σκορ 41-51.

Όμορφο πολύ το ξεκίνημα της αναμέτρησης στο ΣΕΦ, με Lazers και Pressof με σετ κυρίως επιλογές να ψάχνουν … ρυθμό και τρόπο να επιβάλουν το παιχνίδι τους. Τρατολάτης και Δημητρακόπουλος ξεχώρισαν στο ισορροπημένο κατά τα άλλα πρώτο δεκάλεπτο, το οποίο έληξε στο 10-14.

Το πρώτο διάστημα του δεύτερου δεκαλέπτου ήταν άστοχο, με τον ρυθμό να πέφτει λιγάκι. Ο Τρατολάτης πήρε πάνω του το επιθετικό κομμάτι των φιλοξενούμενων και τους κρατούσε μπροστά στο σκορ μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, το οποίο παρά τις προσπάθειες των Μαλισιόβα και Βέλλη, έκλεισε στο 21-23 για Pressof!

Καλύτερα μπήκε στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου η παρέα του Νομικού, με τον σουτέρ της να σκοράρει από τη περιφέρεια και να δίνει ππροσπάθειας ντε πόντων περίπου στο 25′. Οι προσπάθει8ες τ8ου Βέλλη μείωσαν τη διαφορά και έφεραν το παιχνίδι πάλι στα ίσα, με τον 8 junior να παίρνει… φωτιά και να βοηθά τον έμπειρο γκαρντ των γηπεδούχων, με την τρίτη περίοδο να κλείνει στο 33-31 υπέρ των Lazers!