01/06/2023
Themis BC 19 21 22 18 - 80 -
SugarDaddys 18 4 21 13 - 56 -

Καλύτεροι σε όλη την διάρκεια οι Honeymood Themis!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά ισορροπημένο, με και τις δύο ομάδες να δείχνουν την αποφασιστικότητά τους για τη νίκη. Οι παίχτες των δύο ομάδων πραγματοποίησαν εντυπωσιακές φάσεις και ευστοχίες, με το σκορ να κλείνει στο 19-18 και τους Honeymood Themis να έχουν στα χέρια τους την ελάχιστη διαφορά.

Το δεύτερο δεκάλεπτο όμως ήταν όπου οι Honeymood Themis πήραν τον έλεγχο του αγώνα και άρχισαν να αποκτούν απόσταση από τους αντιπάλους τους. Οι επιθέσεις των SugarDaddys αποδείχθηκαν αναποτελεσματικές, καθώς η άμυνα των Honeymood Themis ήταν αδιαπέραστη. Οι Honeymood Themis σημείωσαν 21 πόντους, ενώ οι SugarDaddys μόνο 4, με αποτέλεσμα το σκορ να φτάσει στο 40-22 υπέρ των πρώτων.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο δυναμικό, με τις δύο ομάδες να ανταλλάσσουν επιθέσεις και να προσπαθούν να εδραιώσουν την προϊστορία τους. Οι Honeymood Themis συνέχισαν να επιδεικνύουν εξαιρετική ομαδική συνεργασία και ακρίβεια στα σουτ με τους Γεωργίου και Χαβαλέ να ξεχωρίζουν, ενώ οι SugarDaddys προσπάθησαν να αντιδράσουν. Μετά από ένα εντυπωσιακό τρίτο δεκάλεπτο, το σκορ ήταν 62-43 υπέρ των Honeymood Themis.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ήταν απλώς μια επιβεβαίωση της ανωτερότητας των Honeymood Themis. Ενώ οι SugarDaddys προσπάθησαν να επανέλθουν με τον Κυριακίδη και τον Στεργίου να πετυχαίνουν το ένα καλάθι πίσω από το άλλο, η άμυνα των Honeymood Themis παρέμεινε ασφυκτική και δεν επέτρεψε στους αντιπάλους τους να πάρουν την πρωτοβουλία. Οι Honeymood Themis συνέχισαν να προσθέτουν πόντους στο σκορ και, μετά από μια εξαιρετική εμφάνιση, έκλεισαν τον αγώνα με το τελικό σκορ 80-56.

MVP του αγώνα είναι ο Βασίλης Χαβαλές ο οποίος παραλίγο να πετύχει doble double καθώς είχε 13 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Ενώ πρωταγωνιστής για τους SugarDaddys ήταν ο Στέργιος Χριστοδούλου ο οποίος έκανε double double με 21 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Honeymood Themis: Ματακίδης 8 , Γεωργίου 17 (3) , Βαλεργάκης 6 (2) , Τικπασάνογλου 2 , Ανδρέου 11 (1) , Νικολούσης 12 (4) , Δρίζης 11 (3) , Χαβαλές 13

SugarDaddys: Κυριακίδης 19 , Παλλακης 8 , Κεσιδης 1 , Σίσκος 3 (1) , Τσέος 4 (1) , Στεργίου 21 (3)