23/03/2022
Tebelwolves 18 13 10 13 - 54 -
Α.Σ.Κ. Αρισταίος 9 9 8 12 - 38 -

Καραγρηγορίου “λαμπρός“ τους οδηγεί!

Με τον δαιμόνιο σούτινγκ γκαρντ των Tebelwolves να κάνει άλλο ένα μεστό παιχνίδι, οι Λύκοι έφτασαν στη νίκη απέναντι στον Αρισταίο, με τελικό σκορ 54-38,με την αναμέτρηση να διεξάγεται στο κλειστό των Λιοσίων.

Οι Τούντας και Σταμάτης Παούρης βρήκαν νωρίς νωρίς τον δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι στο αναγνωριστικό πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τον Μασοκώστα να βοηθά τον Καραγρηγορίου και να ηγείται των επιθετικών προσπαθειών των Tebelwolves, για το 18-9 πρώτου δεκαλέπτου.

Ανέβασε απόδοση η παρέα του Καρπούζου, με τους παίχτες των “γκρι” να τρέχουν σε πρώτη ευκαιρία, να κλέβουν μπάλες και να σκοράρουν εύκολα καλάθια, με τον Αρισταίο να χάνει λίγο τον ρυθμό του, κλείνοντας το ημίχρονο στο 31-18 πίσω, με τον coach Δεμένεγα να προσπαθεί να αφυπνήσει τους παίκτες του.