19/03/2022
Salonica Titans 13 12 9 21 - 55 -
Λιμνάνθρωποι BC 20 11 19 24 - 74 -

Καταιγιστικοί για ακόμα μια φορά οι Λιμνάνθρωποι!

Ένας ακόμα αγώνα έφτασε στο τέλος του με νικητές τους φορμαρισμένους Λιμνανθρώπους με σκορ 55-74. Έτσι συνεχίζουν με αυτή την νίκη να βρίσκονται στην πρώτη θέση της κατάταξης.

Στο πρώτο ημίχρονο οι αρκετά ανταγωνιστικοί Titans προσπάθησαν για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα κυκλοφορόντας με αρκετή ηρεμία την μπάλα και βρίσκοντας εύκολους τρόπους για να πετύχουν όμορφα καλάθια, ειδικά κάτω από την ρακέτα. Όμως οι Λιμνάνθρωποι θα αρκεστούν στην ασφάλεια των 6 πόντων. Στο ξεκίνημα όμως του δεύτερου ημιχρόνου και μετά από την εκπληκτική τάπα του Ηλία Καμπέρη στον αιφνιδιασμό οι ομάδα των Λιμνανθρώπων με την άριστη αξιοποίηση της κάθε επίθεσης σε συνδυασμό με τα πολλά εύστοχα τρίποντα πήραν στο τέλος εύκολα την νίκη αφήνοντας ελάχιστα περιθώρια αντίδρασης στους Titans.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Νίκος Στράντζαλης αγγίζοντας το double double με 25 πόντους και 9 ριμπάουντ. Άξιοι αναφοράς είναι και οι Καμπέρης Ηλίας και Τσιγαρίδας Γιάννης με 14 και 17 ριμπάουντ αντίστοιχα.

Από την άλλη πλευρά ο Μιχάλης Καλογήρου κατάφερε να σκοράρει 14 πόντους ενώ στο κομμάτι των ριμπάουντ ξεχώρισαν οι Καλαθάς Νίκος και Αξαμπανόπουλος Γιώργος με 9 και 7 ριμπάουντ αντίστοιχα.

Titans: Λάππας 3 , Καλογήρου 14 (1) , Σαρασίτης 3 (1) , Παταπούδης , Τράκας 11 (3) , Τσιβελεκίδης , Βανδήρας 5 , Καλαθάς 10 , Αξαμπανόπουλος 9 (1)

Λιμνάθρωποι: Ούτος , Πρεβενάς 9 (3) , Στράντζαλης 25 (4) , Αμπατζής 14 (2) , Χοπτερίδης 10 (1) , Καμπέρης 5 (1) , Τσιγαρίδας 11 (2)