03/05/2022
Chicken Nuggets 22 21 29 21 - 93 -
Pourangers BC 15 15 16 9 - 55 -

Καταιγιστικοί οι Chicken Nuggets, γλυκοκοιτάζουν τα playoff!

Το βράδυ του Σαββάτου 30 Απριλίου στο Μενίδι, οι Chicken Nuggets και με τους έξι τους παίκτες να βάζουν διψήφιους πόντους, έπαιξαν εξαιρετικό μπάσκετ και επικράτησαν πολύ εύκολα 93 – 55.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο ρυθμός ήταν εξαιρετικός , το σκορ υψηλό με τους Nuggets να προηγούνται 22 – 15. Δασκαλόπουλος με 11 και Αργυρόπουλος με 8 πόντους αντίστοιχα συνέθεταν ένα τρομακτικό επιθετικό δίδυμο, ενώ για τους Pourangers ξεχώρισαν Παπαδόπουλος με 7 και Κατσαρός με 5 πόντους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο άλλαξαν οι πρωταγωνιστές αλλά το σκορ παρέμεινε υπέρ των Νάγκετς. Ο Καρακαϊδός πήρε την μπαγκέτα στο σκοράρισμα με 7 πόντους , με τον Α. Ανδριόπουλο να βάζει 2 τρίποντες βόμβες και τον Βασίλη άλλη μία. Στο αντίπαλο στρατόπεδο, ο Παπαδόπουλος ξεχώριζε με 5 πόντους , με τέσσερις ακόμα παίχτες να σκοράρουν για το 43 – 30.

Οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί στην τρίτη περίοδο, με την διαφορά να ακουμπάει τους 30 πόντους. Ο Δασκαλόπουλος έκανε απίθανα πράγματα με 12 πόντους, με τον Καρακαϊδό να είναι κοντά με 8 πόντους και τον Βασίλη Ανδριόπουλο να βάζει ακόμα ένα τρίποντο. Για τους φιλοξενούμενους που δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό, ξεχώριζαν στην επίθεση οι Μπούτζης με 6 και Αγαδάκος με 5 πόντους αντίστοιχα για το 72-46.

Τυπική διαδικασία ήταν το τέταρτο δεκάλεπτο, τους γηπεδούχους όμως να μην ξεκολλούν το πόδι από το γκάζι. Ο Α. Ανδριόπουλος ήταν μπροστάρης με 8 πόντους με τον ασταμάτητο Δασκαλόπουλο να προσθέτει άλλους 6, ενώ για τους Pourangers, μοναδικός σκόρερ ήταν ο Παπαδόπουλος με 9 προσωπικούς πόντους, για το τελικό 93 – 55.